Integracja z Shopee w Sellasist

Shopee to globalna platforma sprzedażowa działająca na rynku azjatyckim od 2015 roku. Wywodzi się z Singapuru, ale znana jest również w Ameryce Południowej i Hiszpanii. Shopee rozpoczęło działalność w Polsce jesienią 2021 roku. Platforma wystartowała z kampaniami reklamowymi outdoor, a także w telewizji i radio, co okazało się skutecznym posunięciem, bowiem z Shopee do marca 2022 roku skorzystało już ponad 10 milionów użytkowników. Platforma rozszerza swoją działalność, a dzięki Sellasist swoje produkty możesz wystawić w Shopee już kilkoma kliknięciami! Sprawdź, jak zautomatyzować sprzedaż, a tym samym zaoszczędzić środki i swój czas!

Funkcje integracji

W ramach integracji w Sellasist dostępne są te same funkcje, co w przypadku sprzedaży w Allegro. Oznacza to, że produktami i zamówieniami zarządzisz w podobny sposób na wielu marketplace’ach jednocześnie!

 • Dodawanie konta Shopee w panelu Sellasist.
 • Import produktów i ofert z Shopee do Sellasist.
 • Masowe wystawianie ofert na Shopee.
 • Pobieranie zamówień z Shopee do Sellasist.
 • Mapowanie metod płatności i dostaw.
 • Synchronizacja stanów magazynowych i informacji o produktach.
 • Filtry w panelu listy zamówień.
 • Narzędzia automatyzujące pracę i obsługę zamówień z Shopee.

Dlaczego Shopee?

Liczne benefity takie jak: kody rabatowe, brak prowizji, opłat abonamentowych, czy też kosztów wysyłki zachęcają potencjalnych Sprzedawców do rozpoczęcia współpracy z Shopee. Dodatkowo atrakcyjny Pakiet Powitalny oferowany po aktywacji konta jest niezwykłą formą promocyjną, dzięki której otrzymasz 50 kuponów na 5 zł dla Twoich kupujących. A jak go otrzymać? Wystarczy spełnić dwa kryteria – posiadać minimum 30 aktywnych produktów na platformie, gdzie co najmniej 5% z nich należy nadać 10% rabat oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy w aplikacji. Nie zwlekaj, jeszcze dziś odkryj nowe możliwości związane z integracją Shopee z Sellasist.

Jak zintegrować Sellasist z Shopee?

Integracja z Shopee pozwoli Ci na proste zarządzanie ofertami w Twoim menadżerze sprzedaży Sellasist. Możesz dostosować wygląd i ustawienia ofert tak jak chcesz, a potem masowo wystawiać je bezpośrednio z panelu administracyjnego Sellasist. W Sellasist dodasz wiele kont Shopee i zarządzisz wszystkimi indywidualnie bez konieczności uciążliwego logowania na każde z osobna.

Przed dodaniem konta Shopee, przejdź na stronę Shopee i WYLOGUJ SIĘ. Upewnisz się w ten sposób, że nie jesteś zalogowany na Shopee. Dzięki temu przypadkowo nie dodasz żadnego niechcianego konta. Konto Shopee dodasz w panelu administracyjnym Sellasist w zakładce Integracje → Shopee. Postępuj według tej instrukcji, a w ciągu kilku kliknięć będziesz mógł dodawać produkty lub zaimportować asortyment z Shopee.

Podobnie jak w integracji Allegro, tworzenie ofert wymaga zdefiniowania kilku elementów, np. szablonów ustawień czy warunków dostaw. Szablon ustawień jest powiązany z kontem Shopee. Nowy szablon ofert stworzysz poprzez menu Integracje → Shopee → Szablony ustawień →  Dodaj szablon ustawień. Podobnie proces wygląda w przypadku mapowania metod dostawy i płatności – w ten sposób możesz powiązać sposoby Shopee z metodami Sellasist.

Integracja z Shopee w Sellasist, Blog Sellasist

Dlaczego warto dywersyfikować sprzedaż?

Przede wszystkim obecność Twoich produktów w marketplace stwarza możliwość dotarcia do nowych klientów. Rynek e-commerce szybko się zmienia, a po 2020 roku sklepów internetowych pojawiło się jeszcze więcej, co mogłeś odnotować w wynikach sprzedażowych. Według raportu z 2021 roku przygotowanego przez Atena Research & Consulting dominującym miejscem, w którym konsumenci zarówno zaczynają, jak i finalizują zakupy są platformy handlowe — aż 33% polskich internautów to właśnie tu zaczyna swoją ścieżkę zakupową. Obok Allegro coraz bardziej rozpoznawalne stają się inne platformy handlowe, które oferują szybką wysyłkę z Polski — m.in. OLX, EmpikPlace czy właśnie Shopee. Wielokanałowość w obecnych czasach to klucz do sukcesu.

Zarządzanie wielokanałową sprzedażą w Sellasist

Z jednego miejsca obsłużysz Allegro, Shopee, eBay, OLX, Arena.pl oraz dowolną liczbę sklepów internetowych. Nie musisz logować się do każdej platformy osobno, wystarczy Ci panel Sellasist, aby masowo zarządzać ofertami we wszystkich kanałach sprzedaży! Produkty z Shopee możesz zarówno zaimportować do panelu Sellasist, jak i masowo wystawić je z menadżera sprzedaży na platformę handlową. W Sellasist wystawisz dokumenty handlowe do zamówień, nadasz listy przewozowe, zamówisz kuriera i poinformujesz klientów o statusie realizacji zamówień! Wszystkie te czynności zrobisz automatycznie, bez względu na to, czy zamówienie pochodzi z Allegro czy Shopee. Sellasist powstał po to, aby przyspieszyć i uprosić procesy sprzedażowe.

Dostęp do kilkuset integracji

W ramach jednego systemu znajdziesz wszystkie niezbędne integracje potrzebne do prowadzenia sprzedaży!

 • Kurierzy. Gwarantujemy bezpłatne połączenia z najlepszymi dostawcami na rynku. Oferujemy także usługi kurierskie z InPost za pośrednictwem naszej marki Sendego, dzięki której uzyskasz atrakcyjniejsze stawki za nadawanie przesyłek.
 • Szybkie płatności. BLIK, płatność kartą, przelewy międzynarodowe, raty online oraz usługi leasingu. Dodatkowo, dzięki korzystnym umowom z naszymi partnerami, możesz uzyskać zniżki na prowizję od transakcji! 
 • Marketplace. Stale rozwijamy listę dostępnych integracji z platformami sprzedażowymi. Oferujemy dwustronne integracje i narzędzia ułatwiające zarządzanie sprzedażą m.in. na Allegro, Amazon, Shopee czy Empik Marketplace.
 • Sklepy internetowe. Oprócz gotowego sklepu internetowego Sellingo, który jest w 100% kompatybilny z Sellasist, proponujemy również integrację z PrestaShop, Magento czy WooCommerce. Dla naszych klientów jesteśmy w stanie wykonać podłączenie z dowolną platformą. 
 • Hurtownie. W Sellasist znajdziesz ponad 180 dostępnych integracji, które umożliwiają automatyczne dodawanie i aktualizowanie produktów z hurtowni w menadżerze sprzedaży. Sellasist zapewnia m.in. bezpłatną synchronizację cen i stanów oraz automatyczne ustawienie marży.
 • Systemy ERP. W Sellasist znajdziesz integracje z programami magazynowo-księgowymi, które umożliwiają bezawaryjny przesył informacji pomiędzy systemami. Dzięki współpracy z Integratorami.pl uzyskasz zniżki na zakup Subiekt, Wapro czy Symfonii. 
 • Drukarki fiskalne. W ramach integracji obsługiwane są wszystkie drukarki Posnet. Z kolei nasz bezpłatny moduł Sellasist Cloud Print z kolei umożliwia bezprzewodowe, automatyczne drukowanie dokumentów. 

Synchronizacja i aktualizacja stanów magazynowych oraz cen produktów

Synchronizacja magazynu z kanałami sprzedaży, hurtowniami i systemami ERP zapewnia bezpieczne zarządzanie produktami i ofertami w Sellasist. Pełna kontrola pozwala na szybkie i wygodne umieszczanie ofert np. na Shopee bez ryzyka rozbieżności ilościowych i cenowych. Twoje oferty zostaną automatycznie zamknięte przy braku produktu w magazynie. Ceny możesz zmieniać masowo oraz dodawać do nich marżę, jeśli produkty pozyskujesz ze zintegrowanej hurtowni.

Aplikacja do zbierania i pakowania zamówień

Naszym klientom oferujemy dostęp do aplikacji, obsługiwanej przez kolektory i smartfony, dzięki której za pomocą skanera zbierzesz i spakujesz produkty z zamówień złożonych w dowolnym kanale sprzedaży. System zapamiętuje lokalizacje produktów w magazynie, co pozwala mu na wyznaczenie zoptymalizowanej ścieżki zbierania zamówień. W trybie pakowania, po zeskanowaniu ostatniego produktu z zamówienia, automatycznie zostaje wydrukowany dokument handlowy oraz list przewozowy, wygenerowany z danych klienta. Aplikacja pozwala zredukować czas poświęcany na obsługę zamówień oraz zminimalizować liczbę pomyłek, które mogą się wydarzyć podczas realizacji zamówień. 

Oszczędność czasu dzięki automatyzacji

Sellasist umożliwia masowe dokonywanie zmian w ofertach oraz wystawianie ich do Shopee i innych zintegrowanych z Sellasist platform. Z kolei automatyczne akcje ułatwiają obsługę zamówień oraz komunikację z klientem.

 • Automatyczna zmiana statusu płatności
 • Automatyczne drukowanie faktur
 • Automatyczne generowanie listów przewozowych
 • Automatyczne powiadomienia wysyłane do klienta
 • Automatyczne wystawianie i zamykanie ofert
2.3/5 - (23 votes)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

20 − dziesięć =