Zaawansowana integracja hurtowni Rekman w modelu dropshipping z oprogramowanie Sellasist i Sellingo

Dwukierunkowa integracja

Pełna, dwukierunkowa integracja z hurtownią Rekman dostępna w oprogramowaniu Sellasist pozwoli Ci na pełną automatyzację sprzedaży w serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych.

Korzyści i funkcje

Poniżej prezentujemy dedykowane funkcje, które znajdziesz w Sellasist, są one wykorzystywane specjalnie na potrzeby połączenia Sellasist z hurtownią Rekman, aby maksymalnie ułatwić pracę z asortymentem hurtowni oraz zamówieniami.

Dodawanie i aktualizacja produktów

W trakcie importu produktów pobierzesz brakujące produkty automatycznie i jednocześnie powiążesz kategorie oraz atrybuty do nich przypisane.

Dane, które są importowane z hurtowni:

 • ID produktu w hurtowni (PID),
 • Symbol (PPN),
 • Kod EAN,
 • Numer katalogowy,
 • Producent,
 • Nazwa produktu,
 • Kategoria (Grupy produktowe),
 • Cena netto,
 • Cena brutto,
 • Stawka VAT,
 • Waga,
 • Atrybuty,
 • Długi opis.

Aktualizacja informacji o produktach odbywa się co godzinę.


Aktualizacja dotyczy:

 • Kodu EAN,
 • Cenników,
 • Zdjęć,
 • Opisów,
 • Kategorii,
 • Atrybutów.

Automatyczne wiązanie kategorii i atrybutów produktów

Podczas dodawania produktów kategorie zostaną automatycznie przypisane lub stworzone. Również w przypadku aktualizacji automatycznie tworzone są brakujące kategorie w Sellasist. Dla atrybutów stworzona zostanie również grupa atrybutów nazywana zgodnie ze ścieżką kategorii (jeżeli jeszcze takiej nie ma). Trafiają do niej atrybuty, które są przypisywane pobranym produktom.

Synchronizacja stanów magazynowych

Synchronizacja stanów magazynowych produktów pozwala na odświeżenie, aktualizację stanów magazynowych produktów oraz ich cen, które mogą zostać zmienione w hurtowni.

Automatyczne wystawianie ofert

Zaimportowany z hurtowni produkt może zostać od razu wystawiony w postaci oferty Allegro, korzystając przy tym ze wszystkich informacji udostępnianych przez hurtownię.

Łatwe ustawienia marży od ceny zakupu

W prosty sposób ustawisz i narzucisz własną marżę, wskazując procentowo jej wysokość. Marża zostanie automatycznie doliczona do cen w całym asortymencie.

Funkcja minimalnego stanu magazynowego

Możesz określić minimalny stan magazynowy sprzedawanych na Allegro produktów. Dzięki temu zachowasz wyznaczony margines stanu magazynowego. Funkcja ta pozwala zabezpieczyć się przed sprzedaniem produktów, których hurtownia może już nie posiadać, ponieważ zawsze może zdarzyć się taka sytuacja, że zanim stan magazynowy zostanie zaktualizowany ze stanu dostępnego w hurtowni, to w tym czasie hurtownia sprzeda resztę produktów gdzieś indziej. Funkcja ta pozwala zabezpieczyć Cię właśnie przed takimi sytuacjami. Margines minimalnego stanu pozwala określić, czy oferty na Allegro mają być zamykane w przypadku osiągnięcia nie 0, lecz np. 5 pozostałych sztuk produktu.

Gotowa baza produktów do wystawienia na Allegro

W ustawieniach integracji zaznaczyć możesz dodatkowe synchronizacje z Rekman.pl, co sprawi, że automatycznie uzupełnione zostaną również parametry Allegro na postawie atrybutów znajdujących się w produktach.

Zaimportowane atrybuty zostaną zablokowane do edycji, aby dalej mogły być aktualizowane z hurtowni. Możliwa będzie jedynie edycja ich tłumaczenia na inne języki obce aktywowane w Sellasist.

Automatyczne przekazywanie zamówień do realizacji w Rekman

Po włączeniu funkcji Rekman dropshipping, dzięki automatycznemu przekazywaniu zamówień nie musisz martwić się o wysyłanie zamówień do hurtowni. Wystarczy wybrać status zamówienia, który po zmianie automatycznie przekaże zamówienie do hurtowni Rekman. Może być to np. “W realizacji” lub “Gotowe do wysyłki”.

Numer wewnętrznego zamówienia na liście zamówień z Rekman

Integracja z hurtownią Rekman pozwala przypisywać do zamówień również wewnętrzne numery zamówień składanych w hurtowni, co znacznie ułatwia ich zarządzaniem oraz lokalizowaniem przypisanych zamówień spływających ze sklepu internetowego lub Allegro.

Automatyczne wyliczanie marży od sprzedaży Allegro

Zarządzanie doliczaniem prowizji Allegro do ceny produktów pozwoli Ci zachować standardowe ceny w sklepie internetowym przy jednoczesnej sprzedaży tych samych produktów z ceną zawierającą prowizję Allegro. W Sellasist znajdziesz gotową możliwość przeniesienia kosztów prowizji Allegro na klienta.

Doliczanie prowizji Allegro do ceny Kup Teraz pozwala na automatyczne doliczenie kwoty prowizji do ceny produktu w zależności od wysokości prowizji obowiązującej w danej kategorii Allegro. Nawet jeżeli Allegro zmieni prowizję, zostanie to uwzględnione i cena zmieni się automatycznie. Wyższe ceny na Allegro sprawiają, że klienci chętniej szukają produktów w sklepach internetowych, a co za tym idzie, sprzedawcy nie muszą ponosić dodatkowych kosztów, w Sellasist i tak są one przenoszone na klientów.

Więcej funkcji, jakie znajdziesz w Sellasist

Gotowe integracje z ponad 100 hurtowniami!
Pełna synchronizacja danych produktów.
Moduł faktur i obsługi dokumentów sprzedaży.
Integracje ze sklepami online.
Częste i darmowe aktualizacje oprogramowania.
Obsługa funkcji ERP i drukarek fiskalnych.
Pełna automatyzacja procesów sprzedaży.
Telefoniczna pomoc techniczna i wsparcie online.
Wielokanałowa obsługa sprzedaży w Allegro, eBay, Arena i Amazon.
Dedykowane rozwiązania wg. ustaleń.
Obsługa klientów Premium.