Oferty Allegro

Ahoj e-Przedsiębiorco! Wystartowało czeskie Allegro. Poznaj Allego.cz z platformą Sellasist

Ahoj e-Przedsiębiorco! Wystartowało czeskie Allegro. Poznaj Allego.cz z platformą Sellasist

Allego.cz nowa platforma e-commerce w Czechach

W maju zadebiutowało Allegro.cz – czeskie Allegro, w którym już od pierwszego dnia, Czesi mają dostęp do prawie 100 milionów ofert, w tym produktów od tysięcy sprzedających z naszego kraju. 

Marketplace zaimplementował szereg rozwiązań dobrze znanych już polskim sprzedającym, które ułatwią międzynarodowe możliwości działania – od oferty Wysyłam z Allegro i Allegro Smart, obowiązującego w dostawach do Czech, po One Fulfillment by Allegro, które obsłuży zamówienia od czeskich konsumentów. Jak pokazują dane Allegro, prawie trzy czwarte sprzedających na allegro.pl jest zainteresowana eksportem do Czech. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie nowe możliwości dla e-Przedsiębiorców na Allego.cz czekają na Ciebie!

Allego.cz jako szansa dla polskich sprzedawców

Czujesz, że na polskim rynku Allegro osiągnąłeś już wiele? Czujesz niedosyt? Czas na sprzedaż globalną. Rozszerz swój biznes z Allegro.cz, używając znanych Ci dotąd narzędzi i wykorzystaj swój potencjał w Czechach! 

W Allegro oparto się na zasadzie Wystawiaj raz — sprzedawaj wszędzie. I tak też jest. W Sellasist nie musisz tworzyć nowego konta, nowych ofert obecnych produktów czy martwić się o tłumaczenia i przewalutowania, a zarządzać będziesz wszystkim wciąż na swoich koncie Allegro.pl, w języku polskim. 

Czechy to bardzo perspektywiczny rynek nie tylko dla nas jako marketplace’u, ale także dla naszych partnerów. To dla nich szansa, by dotrzeć do nowej grupy kupujących i rozwijać swój biznes na zupełnie nową skalę. Jestem dumny, że jako Allegro dostarczamy przedsiębiorcom rozwiązania umożliwiające wyjście ze swoją ofertą za granicę. I, że jak już dziś pokazują liczby, robimy to skutecznie: już pierwszego dnia działania platformy w Czechach mamy tam aktywnych około 100 milionów ofert. Potwierdza to nie tylko duże zainteresowanie eksportem z Allegro, ale również atrakcyjność oferowanych przez nas narzędzi do sprzedaży międzynarodowej.

– mówi Alvise Favara, Chief Commercial Officer w Allegro.

Zastanawiasz się, czy warto? Te liczby skutecznie przekonają Cię o tym, że Czesi lubią wydawać swoje korony online

 • 51% – tylu właśnie mieszkańców Czech dokonało co najmniej jednego zakupu online w 2021 roku.
 • W 2021 roku czeskie sklepy internetowe sprzedały produkty o łącznej wartości 8,6 miliarda euro!
 • Czechy zamieszkuje 10,6 mln mieszkańców, którzy mogą robić zakupy online w ponad 50 tys. sklepów internetowych.
 • Czechy należą do jednych z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, w 2021 roku sprzedaż na czeskim rynku e-commerce wzrosła o 14% w porównaniu do roku poprzedniego.

Liczby robią wrażenie, prawda? Nie czekaj, do Allego.cz masz zaledwie trzy kroki! Bądź jednym z pierwszych, który je wykona

Pierwsze kroki na Allego.cz z Sellasist!

Krok 1.
Korzystaj z ofert, które masz już wystawione na Allegro.pl. Aby Twoje oferty były widoczne dla klientów Allegro.cz, musisz mieć odpowiednio skonfigurowany szablon ustawień w Sellasist, w którym zaznaczysz wystawianie produktów na Allegro.cz. Wybierz asortyment, który chcesz udostępnić na Allegro.cz, ustaw cenę w koronach czeskich lub skorzystaj z Przelicznika cen Allegro. Allegro przetłumaczy automatycznie tytuł, opis i parametry. Wszystkim zarządzaj po polsku na Sellasist, za pośrednictwem dobrze Ci znanych narzędzi. 

Krok 2.
Czekają na Ciebie gotowe oferty logistyczne Sellasist zintegrowanego z Allegro.cz. Zaoferuj wysyłkę do Czech swoim klientom prosto i szybko, bez dodatkowych formalności skonfiguruj Cenniki dostaw na platformie Sellasist. Skorzystaj z atrakcyjnych cen u przewoźników, których nasi czescy sąsiedzi znają i lubią. Paczki do zamówień z Allegro.cz możesz nadawać przez Wysyłam z Allegro.

Krok 3.
Rozlicz się w znany Ci sposób, tylko w innej walucie. Zarówno wpłaty od klientów, jak i opłaty za usługi Allegro znajdziesz w tych samych zakładkach, w panelu administracyjnym Sellasist. 

Jak przygotować się do sprzedażowej ekspansji na południe? Poniżej poznasz kilka niezbędnych ruchów przed rozpoczęciem sprzedaży na Allegro.cz

 • Przejdź do Integracje ⇨ Allegro ⇨ Szablony ustawień. Następnie do edycji lub dodawania szablonu. W sekcji Dodatkowe serwisy Allegro zaznacz opcję Wystawianie oferty w serwisie i zapisz zmiany.
 • Aby Twoje oferty były widoczne dla klientów Allegro.cz, potrzebujesz jeszcze mieć w cenniku dostaw ustawioną przynajmniej jedną metodę dostawy do Czech. Dlatego przejdź do Integracje ⇨ Allegro ⇨ Cenniki dostaw. Przejdź do edycji lub dodawania cennika i zaznacz metody dostawy do Czech, z których chcesz korzystać. Zapisz zmiany i gotowe!
 • Zgłoś oferty do udostępnienia – w Allegro zrobisz to w zakładce Mój asortyment, natomiast w Sellasist znajdziesz odpowiednią funkcję w Szablonie ustawień.
 • Dostosuj ceny do czeskiego rynku. W Sellasist automatycznie przeliczy kwotę PLN na CZK, ale możesz także ustalić własną cenę w koronach czeskich.
 • Zadbaj o tłumaczenie ofert.
 • Upewnij się, że masz dostosowane warunki reklamacji i informacje o gwarancji.

Zwiększenie zasięgu dzięki Allego.cz i Sellasist

Przygotowania już za Tobą? Świetnie! Sellasist również zadbał o przygotowanie się na nowy rozdział sprzedaży z Allegro w Czechach. Przejdźmy do konkretów. Jak udostępnić ofertę na Allegro.cz za pomocą Sellasist dowiesz się z tej instrukcji.

Można powiedzieć, że w internecie nie istnieją bariery językowe, tak jest również w przypadku sprzedaży zagranicznej na Allegro z Sellasist

Allegro zadbało, aby komunikacja z zagranicznymi klientami nie sprawiała Ci żadnych problemów. Sprzedażą bezzmiennie zarządzasz w Sellasist w języku polskim. 

Gdy udostępnisz swoją ofertę na Allegro.cz, program automatycznie przetłumaczy jej tytuł, opis i parametry na język czeski. Zawsze jednak możesz dodać własne tłumaczenia lub poprawić te wygenerowane automatycznie.

Je nabídka platná? – Nie rozumiesz? Nie martw się, gdy kupujący napisze do Ciebie po czesku, wystarczy kliknąć [przetłumacz] w Centrum Wiadomości, aby wygenerować automatyczne tłumaczenie. Allegro zadba również o Wasze zrozumienie podczas Dyskusji.

Najważniejsze wiadomości dotyczące zamówienia Allegro wysyła za Ciebie, w języku kupującego – na przykład o zakupie i dostarczeniu paczki. Korzystasz z zewnętrznych narzędzi i wysyłasz kupującym własne automatyczne powiadomienia? Upewnij się, że masz je także w czeskiej wersji językowej.

Jak dodasz dostawę swoich ofert do Czech w Sellasist?

 1. Przejdź do Integracje ⇨ Allegro ⇨ Cenniki dostaw.
 1. Przejdź do edycji lub dodawania cennika.
 1. Zaznacz metody dostawy do Czech, z których chcesz korzystać.

Walutę CZK włączymy automatycznie po dodaniu do Sellasist konta Allegro.

Promocja: zwrot nieodebranych przesyłek tylko za złotówkę!

Obawiasz się, że kupujący nie odbierze zamówienia, a wysokie koszty międzynarodowego odesłania paczki spadną na Ciebie? W ramach promocji Allegro pokryje znaczną część kosztów takiego zwrotu – aż do końca 2023 roku. 

Jeśli czeski kupujący nie odbierze swojej przesyłki i wróci ona do Ciebie, zapłacisz jedynie symboliczną kwotę 5 koron czeskich za każdy taki zwrot. To równowartość 1 złotówki.

Z tej okazji przypominamy również o naszej partnerskiej promocji specjalnej!!!

Załóż konto Allegro z Sellasist!

Skorzystaj z pakietu korzyści przygotowanego dla nowych klientów Allegro! Sprawdź, co otrzymasz na start:

 • 500 zł na Karcie Podarunkowej Allegro,
 • zniżki na prowizję – odbierz do 100% zniżki,
 • pakiet 100 Wyróżnień na oferty,
 • darmowe wystawianie ofert,
 • dostęp do abonamentu profesjonalnego,
 • dodatkowe korzyści po spełnieniu określonych warunków.
Załóż konto Allegro z Sellasist

Jak rozliczyć sprzedaż na rynku czeskim?

Opłaty
Allegro.cz pobiera prowizję za usługi podobnie jak na Allegro.pl. Nalicza je jednak w koronach czeskich.

Do 31 sierpnia za udostępnienie swoich ofert na Allegro.cz nie zapłacisz ani złotówki! Na start czeskiej domeny Allegro wyświetli je bezpłatnie we wszystkich kategoriach.

Wpłaty od kupujących

Za zakupy i dostawę czescy konsumenci zapłacą w koronach czeskich. Ich wpłaty sprawdzisz osobno w zakładce Środki i historia operacji – zaraz obok wpłat w złotówkach.

Aby sprzedawać w Czechach, ustaw w swoich ofertach ceny w koronach (CZK). Wtedy za zamówienia złożone:

 • na allegro.pl – będziesz otrzymywać zapłatę w złotówkach,
 • na allegro.cz – będziesz otrzymywać zapłatę w koronach czeskich.

Pieniądze w CZK możesz wypłacać zarówno na swoje obecne konto do wypłat, jak i na osobny rachunek. Kurs przewalutowania przelewów jest zależny od Twojego banku. Jeśli chcesz uniknąć kosztów przewalutowania, możesz dodać drugi rachunek w czeskiej walucie.

Rozliczenia z Allegro

Do rozliczeń z Allegro będziesz mieć oddzielne subkonta na każdym z rynków, dlatego zostaną wystawione dwie oddzielne faktury za naliczenia dla danego rynku.

 • Za sprzedaż na Allegro.pl naliczane są opłaty w złotówkach (ZŁ).
 • Za sprzedaż na Allegro.cz naliczane są opłaty w koronach czeskich (CZK).

Przelicznik cen 

Ceny w CZK możesz uiścić w ofertach na dwa sposoby: automatycznie lub wpisać własną cenę.

Gdy nowo dodana oferta zmieni swój status na Aktywna, waluta korona czeska (CZK) jest automatycznie włączona we wszystkich kontach Allegro.

Możesz ją edytować, dokonasz tego w dwóch miejscach: 

1. W karcie produktu 

 • Informacje podstawowe ➡ Cena ➡ Inne waluty ➡ Edytor cen

lub

2. Ustawieniach ofert

 • Konta Allegro ➡ Waluty ➡ Edytor cen

Cena przeliczana jest automatycznie według aktualnego kursu NBP. Jeśli chcesz ją zmienić odznacz checkbox Automatycznie i wpisz własną cenę.

Jak ustawić kursy walut w Sellasist? Wszystkiego dowiesz się tutaj.

Przypominamy, że w Sellasist znajduje się funkcja automatycznego dodawania prowizji do ofert Allegro. Program Sellasist samodzielnie pobiera cenniki i zawyża kwotę wystawianej oferty o koszt prowizji. 

To nie był koniec promocji! Utrzymaj ceny, odbieraj benefity!

Zyskaj zwrot wydatków za przesyłki Allegro Smart lub zwrot prowizji od kosztów dostawy poza Allegro Smart za sprzedaż na Allegro.cz. Wystarczy, że udostępnisz swoje oferty z Allegro.pl dla Czechów i zadbasz o to, żeby ceny na obu rynkach były spójne.

Więcej informacji na temat promocji znajdziesz w Centrum zniżek.

Nie czekaj i już teraz pozwól sobie na moc korzyści poprzez integracje Allegro z Twoim programem do zarządzania sprzedażą Sallasist. Dokonasz tego krok po kroku z naszą pomocą, wszystko znajdziesz

Jak zintegrować konto Allegro?

Podsumowując Allegro w Czechach

Allego.cz może stać się konkurencją dla czeskiego rynku e-commerce. To kolejny po przejęciu Grupy MALL i WE|DO krok w międzynarodowej ekspansji firmy i ambicjach Allegro, aby stać się przodującą platformą e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak twierdzą eksperci firmy, lokalna baza klientów spółek należących do Allegro w tej części Europy daje firmie i jej partnerom nawet kilkuletnią przewagę w budowaniu pozycji na nowym rynku.

Powodzenia! Hodně štěstí!

5/5 - (8 votes)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *