Gotowe rozwiązaniaPoradnik sprzedawcy

Aktywatory – kolejny krok naprzód w automatyzacji Sellasist

Aktywatory – kolejny krok naprzód w automatyzacji Sellasist

Proces automatyzacji w Sellasist opiera się na konceptach warunków i akcji. Osoba korzystająca z systemu może skonfigurować konkretne warunki, a gdy zostaną one spełnione, system automatycznie realizuje określone akcje. Na przykład, gdy Twój klient złoży zamówienie i ureguluje płatność, system może automatycznie aktualizować status zamówienia na etap „W realizacji”.

Aktywatory Sellasist to krok dalej – teraz to Ty możesz pośrednio konfigurować akcję automatyczną i sprowadzić ją do jednego, spersonalizowanego przycisku w Twoim panelu Sellasist.

Czym są aktywatory w Sellasist?

Funkcje przycisków akcji (aktywatorów) obejmują m.in. kontrolę nad procesami, takimi jak:

  • modyfikacja statusów zamówień,
  • czy generowanie wydruków dokumentów. 

Przyciski są dostosowywane pod względem ikon, kolorów oraz skrótów klawiszowych.

Przyciski są dostosowywane pod względem ikon, kolorów oraz skrótów klawiszowych.

W Sellasist przyciski aktywacyjne mogą być skonfigurowane w taki sposób, że ich widoczność jest uzależniona od obecnego statusu zamówienia. To umożliwia efektywne zarządzanie i podejmowanie różnorodnych działań, dostosowanych do konkretnego etapu zamówienia.

Wszystkie szczegółowe informacji dotyczące tworzenia przycisków znajdziesz w naszej Pomocy 

Przykłady możliwości zastosowania

Zmiana statusu zamówień z „Nowe – Do weryfikacji” na „Gabaryt”

Aktywator może być używany w sytuacjach, gdy pracownik potrzebuje dokładnie zweryfikować zamówienie i podjąć decyzję, czy z uwagi na jego rozmiar lub wagę kwalifikuje się jako gabarytowe. Dzięki aktywatorowi możliwe jest natychmiastowe zmienienie statusu po zakończonej weryfikacji.

Przy użyciu opcji sprawdzania warunków podczas ręcznego uruchamiania masz pewność, że akcje zostaną aktywowane tylko wtedy, gdy spełnione są odpowiednie kryteria. To z kolei:

  • zmniejsza ryzyko błędów,
  • zapewnia większą kontrolę nad procesami.

Wydruk dokumentów przez Sellasist Cloud Print

Aktywatory są przydatne, gdy konieczne jest natychmiastowe generowanie dokumentów zamówienia, zwłaszcza w kontekście procesów związanych z pakowaniem lub wysyłką. Wystarczy oznaczyć odpowiednie zamówienia i skorzystać z dedykowanego przycisku aktywacyjnego, oznaczonego jako np. „Wydrukuj”.

Wydruk dokumentów przez Sellasist Cloud Print.

Widoczność w zależności od statusu w systemie

Masz również możliwość dostosowania przycisków aktywacyjnych w systemie automatyzacji w taki sposób, że ich widoczność jest uzależniona od statusu zamówienia. Innymi słowy, po skonfigurowaniu akcji z warunkiem powiązanym z konkretnym statusem, np. „Nowe”, przycisk aktywacyjny tej akcji stanie się widoczny i aktywny jedynie dla zamówień o tym konkretnym statusie. W przypadku innych statusów, takich jak „W realizacji”, przycisk aktywacyjny może być albo niewidoczny, albo wygaszony, w zależności od wybranej opcji filtrowania.

Widoczność przycisków w zależności od statusu w systemie Sellasist.

Potwierdzenia akcji automatycznej uruchamianej ręcznie

Osoby korzystające z przycisków automatyzacji mają możliwość ręcznego potwierdzania wykonania akcji. W ramach ustawień systemu dostępna jest opcja zatytułowana „Wymagaj potwierdzenia przyciskiem”. Po jej aktywacji, po naciśnięciu aktywatora pojawia się dodatkowy przycisk o nazwie „Potwierdź”.

Ta funkcjonalność znacząco redukuje ryzyko przypadkowych błędów, umożliwiając dokładne sprawdzenie warunków przed ostatecznym uruchomieniem akcji. W rezultacie każda akcja, którą uruchamia się ręcznie, przechodzi przez dodatkową kontrolę.

Potwierdzenia akcji automatycznej uruchamianej ręcznie w Sellasist.

Koniecznie zapoznaj się z darmowym nagraniem webinaru
pt. Przyciski w automatyzacji Sellasist — poznaj nowe usprawnienia!
Który poprowadził CEO Sellasist – Łukasz Sadłowski

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *