AliExpress dla e-commerce

Jedna z najpopularniejszych platform sprzedaży e-commerce otworzyła się dla sprzedawców z Europy! Dla osób, które posiadają swój własny sklep internetowy i sprzedają asortyment na Allegro, może to być okazja do poszerzenia rynku.

AliExpress – e-commerce o światowej skali

AliExpress to część portalu Alibaba.com i od dawna jest znany w Europie jako rynek zbytu chińskich towarów. Zdobyte doświadczenie na nielicznych jeszcze rynkach europejskich zaostrzyło apetyt na pozyskanie większej liczby sprzedawców z regionu. Właściciel firmy zdecydował się na duży krok w stronę sprzedawców z całego świata, odbiegając już znacznie od rynku lokalnego, na którym od dobrych kilku lat królował i cieszył się dużym uznaniem. Chiński gigant od wielu lat działa również w Polsce!

Decyzja o wejściu na rynek europejski była spowodowana najprawdopodobniej chęcią konkurowania z kolejnym rosnącym, światowym gigantem, jakim jest niewątpliwie Amazon. Na ten moment sprzedawcy głównie małych i średnich firm mogą sprzedawać i wysyłać swoje produkty do 150 krajów z całego świata! Jego zasięg jest więc globalny, a sklepy sprzedawców na platformie oferują dostawę do wielu krajów.

AliExpress w Polsce

Wątpliwości nie ulega fakt, iż wejście AliExpress do Polski stanowiło niesamowitą perspektywę dla sprzedawców z naszego kraju. Dotarcie z produktami i możliwość sprzedaży w ramach AliExpress to duży bodziec do zwiększenia sprzedaży oferowanych produktów nie tylko w Polsce, ale i na rynku globalnym.

Wyzwania dla sprzedawców produktów sprowadzonych dzięki AliExpress:

 • dłuższy czas dostawy, 
 • możliwość wysłania produktu wadliwego, 
 • inne problemy logistyczne.

Dropshipping produktów zagranicznych dzięki Sellasist

Prowadzenie dropshippingu z AliExpress jest popularnym modelem biznesowym, który pozwala sprzedawać produkty klientom bezpośrednio, nie trzymając ich fizycznie na stanie. W tym modelu, kiedy klient dokonuje zakupu w Twoim sklepie internetowym, towar zostaje wysłany bezpośrednio od dostawcy (zazwyczaj sprzedawcy z AliExpress) do klienta. W tym momencie na terenie Polski są centra logistyczne więc w przypadku określonych produktów, ich dostawa może zająć ok. 24 godziny.

Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc w znalezieniu dostawcy z AliExpress:

 • Wybierz swoją dziedzinę i platformę sprzedażową – zdecyduj, w jakiej branży chciałbyś działać (np. odzież, elektronika, akcesoria) i wybierz odpowiednie oprogramowanie dla sklepu internetowego (polecamy oprogramowanie Sellingo) lub integrator łączący Twój sklep z platformami sprzedażowymi – np. Sellasist.
 • Zarejestruj się na AliExpress i wybierz dostawców. Załóż konto na AliExpress i przeglądaj dostępne produkty. Wybieraj sprawdzonych i godnych zaufania dostawców.
 • Zamów produkty na AliExpress, które chcesz sprzedawać – zapoznaj się z opcjami dostawy i staraj się rozsądnie wybierać sprzedawców pod względem shippingu i płaconych podatków. Wcześniej utwórz Produkty w karcie Asortyment, w Sellasist.
 • Ustaw konkurencyjne ceny! Określ ceny swoich produktów, biorąc pod uwagę zarówno koszty produktu, jak i swoje marże. Upewnij się, że Twoje ceny są konkurencyjne na rynku.
 • Zaprezentuj korzystnie Twoją ofertę na liście w sklepie internetowym oraz wystaw oferty z atrakcyjnym opisem na różnych platformach sprzedażowych.

Wysyłka do klienta końcowego

Możesz dokonać wcześniejszego większego towarowania sklepu lub oferować produkty z dłuższą datą dostawy. Pamiętaj, że to Ty jesteś odpowiedzialny za dostarczenie zamówionego produktu do klienta – zadbaj o to wcześniej, biorąc pod uwagę opóźnienia oraz dokonaj zakupu zamówionego produktu u swojego dostawcy. 

Atrakcyjne oprogramowanie Sellasist ułatwia proces współpracy z dostawcami i zarządzanie sklepem internetowym.

Pamiętaj, że:

Zgodnie z ważnymi regulacjami celno-skarbowymi, istnieje obowiązek opłacenia cła dla towarów, których wartość przekracza 150 euro. Ta ważna zasada wynika z art. 23 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1186/2009, które wprowadza istotny wspólnotowy system zwolnień celnych.

Dodatkowo, niezależnie od wartości przesyłki, wartość dodanej podatku VAT jest naliczana dla każdej przesyłki spoza Unii Europejskiej. Jest to ważna informacja, która ma kluczowe znaczenie dla celów opodatkowania i przepływu towarów na obszarze Wspólnoty.

Wszelkie działania celne oraz odpowiednie przestrzeganie tych ważnych regulacji są kluczowe dla zapewnienia stabilności i uczciwości międzynarodowego handlu. Zachowanie zgodności z tymi przepisami jest ważnym aspektem, który pozwala na efektywne funkcjonowanie systemu celno-skarbowego i zapewnia równą konkurencję na rynkach globalnych.

Warto zawsze dbać o dobre relacje z dostawcami i rozważyć współpracę z tymi, którzy oferują śledzenie przesyłki oraz dobre recenzje od innych sprzedawców. Gdy skontaktujesz się ze sprzedawcą na AliExpress i nawiążesz bliższe relacje biznesowe, możesz w przyszłości prowadzić dropshipping, podając adres klienta jako adres dostawy i zlecając wysyłkę prosto do klienta. Nie działaj jednak pochopnie i nie prowadź sprzedaży z dostawą bezpośrednio do klienta z niesprawdzonym sprzedawcą. Zbadaj rynek i zacznij bezpiecznie sprzedaż.

Śledź swoje zamówienia, aby mieć pewność, że zostaną one dostarczone w terminie. Upewnij się również, że Twoi dostawcy są rzetelni i produkty są wysyłane zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Dbaj o relacje z klientem w Sellasist

Aby sprzedaż na platformach sprzedażowych i zintegrowanych sklepach online przebiegała bezproblemowo, zapewnij profesjonalną obsługę klienta i błyskawiczną reakcję na pytania i reklamacje. Skorzystaj z udogodnień e-commerce oferowanych przez Sellasist i prowadź korespondencję dzięki zintegrowanym kontom pocztowym oraz obsłudze korespondencji Allegro.

Wypromuj ofertę korzystając z gotowych narzędzi

Wypromuj swój sklep online za pomocą różnych strategii marketingowych, takich jak reklamy, media społecznościowe, treści na blogu itp., aby przyciągnąć więcej klientów. Możesz skorzystać z modułu reklamy, gdzie możesz ustawić:

 • Produkt Dnia – produkt promowany w danym okresie, na który nałożysz promocyjną cenę lub obniżysz o daną kwotę cenę.
 • Promocje – obniżka na wszystkie produkty, dany produkt, kategorię lub produkty pochodzące od danego producenta, które po skonfigurowaniu samodzielnie się uruchomią i wyłączą w określonym przez Ciebie czasie.
 • Kody rabatowe – ustawisz kody rabatowe na dany produkt, kategorię lub produkty pochodzące od danego producenta lub wszystkie produkty i nazwiesz je dowolnie – ustalisz również czy kod ma być jednorazowy i ile kodów będzie aktywnych.

Analiza wyników sprzedażowych

Regularnie analizuj wyniki swojego biznesu, takie jak sprzedaż, marże, koszty reklamy. Twoje statystyki możesz na bieżąco podglądać w Sellasist. Na ich podstawie dostosujesz swoje działania, aby zoptymalizować wydajność sklepu internetowego.

Podsumowując:

 • AliExpress, jedna z najpopularniejszych platform e-commerce, która dla europejskich sprzedawców, co stanowi szansę dla osób prowadzących swoje sklepy internetowe i prowadzących sprzedaż na platformach sprzedażowych na poszerzenie rynku.
 • Decyzja AliExpress o wejściu na rynek europejski wynika z chęci konkurowania z innym globalnym gigantem i umożliwia sprzedawcom wysyłkę do 150 krajów na całym świecie.
 • Dropshipping z wykorzystaniem AliExpress jest popularnym modelem biznesowym, a atrakcyjne oprogramowanie Sellasist ułatwia proces współpracy z dostawcami i zarządzanie sklepem internetowym.
 • Ważne jest zrozumienie regulacji celno-skarbowych, takich jak obowiązek opłacania cła dla towarów o wartości powyżej 150 euro oraz naliczanie wartości dodanej podatku VAT dla przesyłek spoza Unii Europejskiej, aby zapewnić stabilność i uczciwość w międzynarodowym handlu. 
 • Dodatkowo, dbanie o dobre relacje z dostawcami i klientami oraz skorzystanie z narzędzi promocyjnych i analizy wyników sprzedażowych są kluczowe dla sukcesu w prowadzeniu działalności na platformach sprzedażowych, takich jak AliExpress.
3.6/5 - (11 votes)

2 comments

 1. Robert 20 stycznia, 2022 at 19:26 Odpowiedz

  ALITRENDS.COM

  Znajdziesz tu aktualne bestsellery z Aliexpress ułożone według kategorii. Zawsze aktualne statystyki, zawsze najbardziej popularne produkty, zawsze podzielone na podkategorie i zawsze w najniższych możliwych cenach. Sam sprawdzam tu regularnie najnowsze trendy i kupuję, co mi się podoba.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *