NewsroomPoradnik sprzedawcy

AliExpress otwiera się na europejskich sprzedawców!

AliExpress otwiera się na europejskich sprzedawców!

Jedna z najpopularniejszych platform sprzedaży internetowej otwiera się dla sprzedawców z Europy! Dla osób, które posiadają swój własny sklep internetowy i poszerzają swoją sprzedaż o takie marketplace’y jak Allegro jest to bez wątpienia bardzo dobra wiadomość i ważny dzień. AliExpress już od dawna trafiał do Europy jako rynek zbytu chińskich towarów, ale dopiero od niedawna poszerzył swoją działalność udostępniając miejsce również dla sprzedawców z krajów Europejskich i Bliskowschodnich m.in. na Włochy, Hiszpanię, Turcję i Rosję. To tylko kwestia czasu, kiedy chiński gigant swojej platformy transakcyjnej on-line otworzy także dla Polski!

Zdobyte doświadczenie na nielicznych jeszcze rynkach Europejskich zaostrzyło tylko apetyt na pozyskanie większej liczby sprzedawców z regionu

Właściciel firmy zdecydował się na duży krok w stronę sprzedawców z całego świata, odbiegając już znacznie od rynku lokalnego, na którym od dobrych kilku lat królował i cieszył się dużym uznaniem. Przesądzająca decyzja Alibaby była spowodowana najprawdopodobniej chęcią konkurowania z kolejnym rosnącym, światowym gigantem, jakim jest niewątpliwie Amazon. Na ten moment sprzedawcy z wyżej wymienionych krajów, głównie małych i średnich firm mogą sprzedawać i wysyłać swoje produkty do 150 krajów z całego świata!

Perspektywy rozwoju:

Wątpliwościom nie uległ fakt, iż wejście AliExpress do Polski to niesamowita perspektywa dla sprzedawców z naszego kraju, na co niecierpliwie wszyscy czekamy! Możliwa integracja usługi Sellasist z platformą AliExpress poszerzy liczbę dostępnych kanałów sprzedaży na różne platformy, nie tylko Allegro, eBay, Arena i Amazon, które jak do tej pory były wykorzystywane w sprzedaży. Dotarcie z produktami i możliwość sprzedaży w ramach AliExpress to zdecydowanie korzystna perspektywa będąca dużym bodźcem do zwiększenia sprzedaży oferowanych produktów nie tylko w naszym kraju, ale i na rynku globalnym.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

twelve − 8 =