Skuteczna sprzedaż online

Amazon wchodzi do Polski – co to oznacza dla sprzedawców Sellasist?

Amazon wchodzi do Polski – co to oznacza dla sprzedawców Sellasist?

Amazon ogłosił już na początku roku 2021, że rozpoczął pracę nad polskim serwisem aukcyjnym Amazon.pl! Pierwsze zaproszenia do zarejestrowania kont w serwisie już zostały wysłane sprzedawcom aukcyjnym. Co to oznacza dla naszych klientów, którzy pracują na oprogramowaniu Sellasist? Na pewno zwiększoną konkurencję między Aliexpress, Allegro, a samym Amazon. Wielu z nas oczekiwało tego wejścia i z chęcią podzielimy się naszymi spostrzeżeniami w związku z wejściem giganta na nasz rodzimy rynek. 

Nowe perspektywy dla naszych klientów

Plotki okazały się prawdą i Amazon.pl będzie niedługo naszą nową rzeczywistością sprzedażową, dlatego warto się na to przygotować zawczasu! Sellasist posiada od dawna w swojej ofercie integrację z Amazon, co oznacza, że Twój Asystent Sprzedaży będzie mógł obsługiwać Twoje konto w tym serwisie aukcyjnym. Co wystarczy zrobić, aby uruchomić usługę na swoim koncie? To bardzo proste! Wystarczy, że podasz dane do logowania Amazon. W tym momencie Sellasist posiada masową obsługę zamówień pochodzących z Amazon. Jesteś zainteresowany integracją? Koniecznie wyślij do nas zgłoszenie, a my się tym zajmiemy! Link do integracji znajdziesz tu –> https://sellasist.pl/integracje/p/174/amazon. Pamiętaj, że cena integracji z Amazon jest wliczona w cenę Twojego abonamentu, co jest bardzo korzystną opcją dla Ciebie! 

Walka o polski rynek sprzedawców 

Choć Amazon zapowiadał już kilka razy wejście do Polski, to tym razem wiemy już na pewno, że pojawi się w roku 2021! Co to oznacza dla Allegro i innych portali aukcyjnych? Dużą konkurencję i walkę o klientów jak i sprzedawców! Jest to zapowiedź dużych zmian na polskim rynku i może to bezpośrednio wpłynąć na korzystniejsze warunki dla sprzedawców zarówno na portalu Amazon jak i na Allegro. Czy możemy spodziewać się ulg bądź innych udogodnień? Amazon jest platformą, która zrzesza klientów z całego świata i od dawna gwarantowała dostarczanie zamówień klientom z całego świata! To, co na pewno przykuwa naszą uwagę to fakt, że szykuje się zaciekła walka Allegro, które będzie walczyło o swoich klientów jak i sprzedawców. Niestety w ostatnich latach wielu ze sprzedawców Allegro nie było zadowolonych ze zmian i dodatkowych kosztów, które wiązały się z wystawianiem aukcji na tym portalu. Czy to oznacza, że Amazon będzie lepszym wyjściem dla polskich sprzedawców? To dopiero się okaże, aczkolwiek jest to pewna zachęta do założenia tam konta i spróbowania swoich sił.

Jak wygląda powitanie Amazon.pl w Polsce?

Sprzedawcy internetowi mogą już od kilku tygodni zakładać konta w portalu sprzedażowym Amazon Polska. Kuszące dane na temat świątecznej sprzedaży Amazon, krążą już w sieci, według których mali i średni sprzedawcy podczas Bożego Narodzenia sprzedali ponad miliard produktów. Jest to na pewno budująca perspektywa dla wszystkich osób, które prowadzą swój biznes w sieci! Nie jest żadnym odkryciem fakt, że poszerzenie działalności o kolejny kanał sprzedaży może mieć wpłynąć korzystnie na zyski. Wysokie prowizje od sprzedaży na Allegro spowodowały, że sprzedawcy szukają ciągle nowych rozwiązań, a Amazon może być jednym z nich.

Korzyści z wejścia Amazon.pl do Polski 

Korzyści z wejścia Amazon płyną jednakowo dla sprzedawców jak i klientów. Dlaczego? Klienci będą mieć dostęp do produktów z całego świata nie tylko z Polski. Z kolei dla sprzedawców jest to powiększenie sieci sprzedaży jak i szansa na zdobycie nowych klientów. Przetestowanie nowego serwisu aukcyjnego z pewnością przyciągnie masę kupujących, a możliwość wyboru i konkurencyjne ceny mogą przedłużyć ten wchodzący trend. 

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

3 × dwa =