Gotowe rozwiązaniaNewsroomOferty AllegroSkuteczna sprzedaż online

Automatyzacja sprzedaży Allegro – automatyczne wystawianie ofert na Allegro

Automatyzacja sprzedaży Allegro – automatyczne wystawianie ofert na Allegro

W niniejszym artykule opiszemy, czym jest integracja z Allegro, jakie korzyści niesie integracja sklepu z Allegro, a także jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki automatyzacji pozwalającej na automatyczne wystawianie ofert Allegro.

Czym jest automatyczne wystawianie ofert na Allegro?

Narzędzia do automatycznego zarządzania aukcjami pozwalają na prowadzenie wielokanałowej sprzedaży. Automatyczne tworzenie i wystawianie ofert Allegro to akcja, która pozwoli usłudze Sellasist – menadżerowi sprzedaży Allegro wystawiać produkty na Allegro bez Twojej ingerencji. Wystarczy, że wybierzesz domyślne szablony ustawień, opisu oraz cenniki dostaw dla kategorii. Resztą zajmie się Sellasist – aby uzyskać efektywną sprzedaż na Allegro z automatyzacją, a przy tym skupić się na korzyściach płynących z automatyzacji procesów sprzedażowych. Przewaga konkurencyjna dzięki automatycznym ofertom jest w zasięgu ręki i co ważne, pokaże Twoim klientom, że nie boisz się nowoczesnych rozwiązań online.

Optymalizacja procesów sprzedaży na Allegro

Do uruchomieniu funkcji automatycznego wystawiania w Sellasist, należy w akcjach automatycznych dla asortymentu wybrać efekt: Utwórz ofertę Allegro. Dzięki niemu utworzysz automatyczny proces w Automatyzacji oraz wybierzesz warunki, kiedy produkt ma zostać wystawiony. Podczas automatycznego tworzenia nowych ofert zostaną użyte domyślne szablony ustawień, opisu i cennik skonfigurowane w Sellasist. Możesz je wybrać w edycji kategorii głównych swoich produktów. Automatyzacja aukcji na platformie Allegro oferowana przez Sellasist ma na celu ułatwienie zarządzania oraz oszczędność czasu sprzedawców, korzystających z integratora.

Czym jest integracja z Allegro?

Integracja z Allegro pozwala na połączenie konta Allegro z menadżerem sprzedaży Sellasist, który dzięki takiemu połączeniu pozwoli Ci łatwiej zarządzać ofertami Allegro, wystawiać produkty prosto z asortymentu zawartego w Sellasist lub w Twoim sklepie internetowym. Jednocześnie zamówienia z Allegro będziesz mógł rozpatrzyć w liście zamówień Sellasist. Szybka sprzedaż dzięki automatycznym ofertom pozwoli Ci na rozwój Twojego biznesu oraz oszczędność czasu, który możesz poświęcić na inne obszary Twojej działalności, np. rozwój własnego sklepu internetowego.

Dlaczego integracja sklepu z Allegro jest tak ważna?

Dzięki integracji sklepu z Allegro masz możliwość bieżącej synchronizacji stanów magazynowych, cen, opisów, a także wyglądu szablonu oferty z poziomu sklepu Sellingo lub menadżera sprzedaży Allegro Sellasist. To wszystko znacznie ułatwia zarządzanie sprzedażą na Allegro przy jednoczesnym prowadzeniu sklepu internetowego. Możesz korzystać wtedy z jednego magazynu produktów i pokazując asortyment jednocześnie na stronie sklepu internetowego, jak i na Allegro.

Automatyczna synchronizacja stanów magazynowych w ofertach Allegro - Sellasist.

Jak stworzyć akcję automatycznie wystawiającą oferty na Allegro w Automatyzacji dostępnej w Sellasist?

Czym jest Automatyzacja w Sellasist?

Efektywne zarządzanie ofertami na platformie aukcyjnej pozwoli Ci na sukces w branży e-commerce. Automatyzacja to narzędzie dostępne w ramach Sellasist, które po samodzielnym skonfigurowaniu wykonuje określone przez Ciebie akcje. Automatyzacja pozwala na znaczne przyspieszenie procesu zarządzania asortymentem oraz procesem realizacji zamówień.

Automatyzacja to moduł, który ustawisz w Sellasist. Pozwali to na stworzenie własnych akcji wykonywanych automatycznie po wskazaniu warunków, które muszą wystąpić.

Dzięki Automatyzacji nie tylko automatycznie wystawisz produkty na Allegro, ale też automatycznie zmienisz statusy zamówień, wygenerujesz i wyślesz dokument sprzedaży do klienta, stworzysz list przewozowy, zamówisz kuriera po odbiór oraz wiele więcej!

Automatyzacja zrobi to za nas!

Przykłady automatyzacji sprzedaży na Allegro:

Automatyczne wystawianie produktów na Allegro

1. Po ustawieniu domyślnego szablonu ustawień, opisu oraz cennika dostaw w kategorii, w Automatyzacji możemy stworzyć nową akcję automatyczną.

Wystarczy ustawić warunek: jeżeli produkt ma stan magazynowy większy niż 0, a w efektach: Utwórz ofertę Allegro.

Po zapisaniu i włączeniu tej akcji, produkty ze stanem dodatnim zostaną wystawione automatycznie.

Warunki, które muszą zostać spełnione.Efekty, które zostaną wykonane.
Warunek: Stan magazynowy
  Ustawienia: [Większy niż] 0
Efekt: Utwórz ofertę Allegro
  Ustawienia: [Na koncie] nazwa-konta-Allegro

Automatyczna zmiana statusu zamówienia

2. Kiedy klient złoży zamówienie przez Allegro, możemy również obsłużyć je automatycznie, tworząc kolejną akcję automatyczną, tym razem dla zamówień.

Warunkiem w tej sytuacji będzie “Nowe”, opłacone zamówienie, a wykonywanym efektem – zmiana statusu na “W realizacji”. Możemy dodać również inne, dodatkowe efekty, które będą wykonywane w ustalonej kolejności np. stworzenie listu przewozowego, wystawienie dokumentu sprzedaży, wysłanie powiadomienia z fakturą itp.

Warunki, które muszą zostać spełnione.Efekty, które zostaną wykonane.
Warunek: Status
  Ustawienia: [Jest jednym z] Nowe
Warunek: Status płatności
  Ustawienia: [Jest jednym z] Zapłacono
Efekt: Zmień status
  Ustawienia: W realizacji

Automatyczne generowanie listu przewozowego

3. Jeżeli stworzyłeś odpowiednie szablonu nadania, w ten sam sposób możesz wygenerować list przewozowy.
Warunkiem w tej sytuacji będzie status zamówienia “W realizacji” oraz niewygenerowany jeszcze list przewozowy, a wykonywanym efektem – generowanie listu przewozowego.

Warunki, które muszą zostać spełnione.Efekty, które zostaną wykonane.
Warunek: Status
  Ustawienia: [Jest jednym z] W realizacji
Warunek: List przewozowy
  Ustawienia: [Nie został wygenerowany]
Efekt: Wygeneruj list przewozowy
  Ustawienia:
1. [Metoda wysyłki] Dobierz automatycznie
2. [Szablon] Dobierz automatycznie
Sellasist integrator sprzedaży w internecie.

5/5 - (5 votes)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *