Co sprzedawać w dropshippingu?

Handel przez internet coraz częściej kusi osoby, które chciałaby spróbować swoich sił w sprzedaży internetowej. Jeśli jesteś jedną z tych osób, to koniecznie przeczytaj o naszych rekomendacjach, co sprzedawać w dropshippingu. Jak w każdym modelu sprzedaży można zauważyć pewne trendy, jak i zainteresowanie konkretnym tematem, dlatego z chęcią pomożemy początkującym sprzedawcom, aby mogli jak najlepiej wybrać asortyment do swojego sklepu internetowego. 

Czym jest dropshipping? 

Dropshipping to model sprzedaży internetowej, która różni się od zwykłego, tradycyjnego handlu logistyką. W tradycyjnym modelu sprzedaży internetowej oraz fizycznej to sprzedawca zamawia towar z hurtowni, a następnie go magazynuje, aby kolejnie sprzedać go klientom. Z kolei w dropshippingu mamy do czynienia z odwróconą kolejnością zamawiania i przechowywania towaru. Wiele osób uważa też, że model dropshipping jest najtańszym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej i my się z tym zgadzamy! Na czym polega odwrócona kolejność dropshipping? Sprzedawca posiadający towar w sklepie internetowym nie magazynuje go, a zamawia w hurtowni, dopiero gdy zostanie on sprzedany. Więc największy problem magazynowania produktów oraz wysyłki spoczywa na hurtowni, dlatego jest to tak popularna metoda sprzedaży. Choć można wymieniać wiele plusów dropshippingu, to istnieje też kilka minusów jak np. brak zapewnienia, że dany towar się sprzeda. 

Co teraz bije rekordy popularności w internecie? 

Jak co roku trendy zakupowe zmieniają się w zależności od preferencji klientów oraz aktualnej sytuacji w kraju. Zwłaszcza pandemia, której nikt się nie spodziewał, zmieniła oblicze sprzedaży jak i trendów zakupowych. Wszystko oczywiście jest i było związane z obostrzeniami jak i zmianą nawyków klientów, którzy z dnia na dzień przestali potrzebować większości przedmiotów. Nagle eleganckie buty i ubrania przestały mieć wzięcie na rzecz dresów, czy butów sportowych. 

Jeśli chcesz sprzedawać w internecie, ale też nie masz na to przeznaczonych wielu środków, to sprzedaż w modelu dropshipping jest najlepszym i sprawdzonym pomysłem. Więc co sprzedawać w tym modelu logistycznym, aby się on opłacał? Jaką hurtownię wybrać? Jak przekonać do siebie klientów? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć. 

Co sprzedawać w dropshippingu?, Blog Sellasist

Co sprzedać w dropshippingu?

Choć wybór produktów jest bardzo ważny, to na początku warto zastanowić się nad odpowiednią hurtownią, która oferuje model logistyczny dropshipping. Jeśli już masz coś na oku, to musisz przemyśleć kwestię opłacalności. Dropshipping jest opłacalnym modelem sprzedaży, ale jedynie pod warunkiem, że sprzedający będzie miał dużo zamówień i marżę pokrywającą wydatki związane z innymi kwestami prowadzenia własnego biznesu np. utrzymania sklepu internetowego. Właśnie dlatego przychodzimy z pomocą młodym sprzedawcom, aby doradzić, co najlepiej sprzedaje się w dropshippingu. 

A więc, co najlepiej sprzedaje się według trendów tego roku?

 • Odzież 
 • Obuwie 
 • Książki
 • Elektronika
 • Zabawki 

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się:

 • Kosmetyki
 • Produkty farmaceutyczne 
 • Meble i dodatki do domu/ogrodu
 • Części samochodowe
 • Gry komputerowe 
 • Produkty spożywcze
 • Artykuły kolekcjonerskie 

Jeśli chcesz mieć dostęp do aktualnych informacji o bieżących trendach w e-commerce to naszym zdaniem warto przeczytać coroczny raport Senuto o zmianach m.in. w sklepach internetowych, SEO itp. Innymi serwisami, gdzie znajdziesz aktualne trendy dot. zakupów przez konsumentów to Gemius, czy Izba Gospodarki Elektronicznej. Zawsze opłaca się sprawdzić kilka źródeł, aby móc porównać uzyskane informacje ze sobą i dzięki temu wybrać odpowiednie produkty do swojego modelu dropshippingu. 

Co sprzedawać w dropshippingu?, Blog Sellasist

Nasze spostrzeżenia oraz zmiany wywołane przez pandemię 

Niektóre trendy zakupowe nie zmieniają się tak znacząco i szybko jak mogłoby się wydawać, dlatego odzież, obuwie, czy elektronika zawsze są chętnie kupowane przez klientów internetowych. To, co można zauważyć po ponad roku życia w pandemii, to pojedyncze trendy np. w odzieży, czy obuwiu, ponieważ życie po ponad roku zmieniło się np. pod względem miejsca pracy. Wiele firm zdecydowało się na pracę zdalną, gdzie ludzie nie potrzebują eleganckich ubrań, czy butów. Przełożyło się to m.in. na ubrania sportowe, dresy, buty do biegania, czy wygodne buty do chodzenia po domu. Warto również zauważyć, że wiele osób zdecydowało się na ćwiczenia w domu i tym samym popyt na różne akcesoria do ćwiczeń i kostiumów sportowych ciągle rośnie. Sprzęt elektroniczny chyba też nie mógł się doczekać lepszego czasu, ponieważ zapotrzebowanie przy pracy zdalnej na kamerki, słuchawki, głośniki nigdy nie było większe. 

Naszym zdaniem szczególnie warto się skupić na takich rzeczach jak: gry komputerowe, produkty spożywcze, artykuły kolekcjonerskie, ponieważ na obuwie, odzież, czy sprzęt elektroniczny może być zbyt duża konkurencja, która stale rośnie np. na Allegro. Inną dość ciekawą kategorią, którą warto się zainteresować, jest Ogród. W trakcie pandemii mamy duży problem z podróżowaniem, więc klienci często inwestują w swoje działki, ogrody, podwórka, aby móc cieszyć się czasem wolnym na powietrzu. Warto przemyśleć sobie sprzedaż na wielu płaszczyznach i dostosować ją do aktualnej sytuacji, jaka panuje na świecie. W ten sposób na pewno przyciągniesz do siebie klientów, którzy szukają danych produktów wszędzie, gdzie tylko się da i tym samym nie będziesz stratny. 

Hurtownie dropshipping na Sellasist.pl 

Sellasist.pl to doskonały asystent do zarządzania sprzedażą internetową, który pozwoli Ci na obsługiwanie kilku kont na Allegro, eBay, Amazon jednocześnie! Zarządzanie sklepem internetowym oraz innymi kanałami sprzedaży jeszcze nigdy nie było tak proste, a dodatkowo Sellasist.pl ma wszystkie niezbędne integracje z hurtowniami, płatnościami, kurierami oraz programami magazynowo-księgowymi. Hurtownie dropshipping są również dostępne w integracji Sellasist i dzięki wygodnej obsłudze konta będziesz mógł sprzedawać niemalże od razu! Listę dostępnych hurtowni znajdziesz tutaj → https://sellasist.pl/integracje/c/59/integracja-z-hurtowniami. Pamiętaj, że jesteśmy w stanie zintegrować się z każdą hurtownią, którą sobie wybierzesz. Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość w tej sprawie lub skontaktujesz się telefonicznie. 

Oceń post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

dziewiętnaście − sześć =