Gotowe rozwiązania

Dropshipping w Sellasist – gotowy sklep internetowy bez magazynu

Dzięki Sellasist możesz prowadzić dropshipping i obsługiwać zamówienia z panelu administracyjnego. Sprzedawaj na wielu kanałach i skorzystaj z automatycznego przekazywania zamówień do hurtowni.

Czy dropshipping się opłaca?

Jak zacząć bez inwestowania w magazyn? Model logistyczny, którym możesz wykorzystać z Sellasist to dropshipping. To forma biznesu, gdzie w panelu administracyjnym będziesz przyjmować zamówienia klientów, ale nie będziesz przechowywać sprzedawanego asortymentu we własnym magazynie. System do zarządzania sprzedażą Sellasist przekaże zamówienia wraz z ich szczegółami do hurtowni, która zajmie się praktyczną realizacją zamówienia w swoim magazynie i przekaże go do bezpośredniej wysyłki do klienta docelowego. Jak model dropshipping działa i czy to jest opłacalne?

Rozważ model dropshipping, jeśli:

 1. Jesteś początkującym sprzedawcą i obawiasz się wysokich kosztów zatowarowania.
 2. Jesteś sprzedawcą poszerzającym ofertę i chcesz zmniejszyć ryzyko podejmowanych przez Ciebie błędnych decyzji.
 3. Jesteś hurtownikiem i chcesz pozyskać większą ilość partnerów.
 4. Jesteś producentem i zależy Ci na zwiększeniu sieci dystrybucji towaru.
 • Jako sprzedawca jesteś pośrednikiem pomiędzy klientem końcowym a hurtownią, która wyśle zamówienie do klienta. Odpowiadasz za działania marketingowe i prezentację oferty na wybranych przez Ciebie kanałach sprzedaży zintegrowanych w Sellasist.
 • Twój klient w kanałach sprzedaży nie będzie świadomy skąd odbędzie się wysyłka towaru. Klient widzi w Twoich sklepach lub platformach sprzedażowych cenę ostateczną produktu i czas wysyłki ustalony przez Ciebie w Sellasist.
 • Hurtownia obsługująca magazyn otrzymuje zamówienie z Sellasist natychmiast po jego złożeniu wraz z danymi adresowymi niezbędnymi do wysyłki zamówienia. Zazwyczaj hurtownie mają podpisane korzystne umowy z dostawcami, więc jako sprzedawca możesz liczyć na preferencyjne koszty dostawy dla klientów. 

Rozpocznij dropshipping z Sellasist

Skorzystaj z możliwości łatwiejszego startu biznesu i rozwijaj się w modelu dropshipping z Sellasist. Unikniesz w ten sposób wysokich kosztów związanych z rozpoczęciem działalności i utrzymaniem powierzchni magazynowej. Ominie Cię też zatowarowanie – możesz, po analizie sprzedawanych produktów łatwo określić, które z nich nie będą miały popytu wśród Twoich klientów.

Ponadto będziesz w łatwy sposób zarządzać produktami, Sellasist automatycznie pobierze ze zintegrowanej hurtowni stany magazynowe, nazwy, grafiki i opisy produktowe dla ofert na Twoich kanałach sprzedaży. 

Dzięki przerzuceniu procesu logistycznego na dostawcę możesz łatwo skalować biznes podczas sezonowego natężenia konwersji. Korzystając z dropshippingu możesz w szybki sposób włączać lub wyłączać produkty ze sprzedaży – to również pozwoli uniezależnić biznes od sezonowości. Ponieważ będziesz sprzedawać produkty, które aktualnie mają popyt na rynku, Twój sklep online będzie prosperował płynnie, bez zastojów i nadmiernego popytu na dany towar. Ponadto – swój biznes poprowadzisz z dowolnego miejsca! Wystarczy tylko komputer i szybki internet.

Sellasist umożliwi Ci pełną kontrolę nad procesem realizacji zamówień dropshippingowych, ponieważ gwarantuje on dwustronne przesyłanie informacji o statusie zamówienia. W Sellasist możesz zintegrować każdą hurtownię, która oferuje współpracę w modelu dropshipping na podstawie przesłanych do nas informacji (np. pliku XML). Zamówienia z panelu administracyjnego są natychmiast przekazywane do hurtowni. Masz pełną kontrolę nad procesem realizacji tych zamówień dzięki dwustronnemu przesyłowi informacji o statusie zamówienia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 6u9mq_RvVPrXD4dlTcfb98PQeg2dmCE_UtchZl5JxR30ZT41uzHQxaWWG2lJ07UJ3cYysaGO_mQlTqWuQZjAU6doLD94iUTwMDVpVlK7YaHFdnW4DUkxMiO5aFiWRcC5x1JXasrK6Gknz-upYQXhers

Akcje automatyczne w Sellasist, gdy prowadzisz dropshipping:

 • Doliczanie marży do oferowanych produktów;
 • Otwieranie i zamykanie ofert produktów pobieranych z hurtowni;
 • Dwustronne przesyłanie informacji o zmianie statusu zamówienia;
 • Synchronizacja cen i stanów magazynowych na bieżąco;
 • Wysyłanie zamówień do hurtowni;
 • Zawsze aktualna, szeroka oferta wszystkich produktów hurtowni pobrana dzięki Sellasist;
 • Możliwość współpracy z kilkoma hurtowniami jednocześnie w jednym panelu administracyjnym.

Bezkonfliktowe przesyłanie zamówień

Zamówienia spływające do Twojego panelu administracyjnego Sellasist z Allegro, Arena, czy innych platform (wraz z informacją o sposobie ich opłacenia), są przesyłanie do panelu administracyjnego natychmiast, gdy klient złoży zamówienie. Dzięki temu obsłużysz zamówienia pochodzące ze zintegrowanych platform równolegle z pozostałymi. Statusy są na bieżąco przesyłane do podłączonych sklepów online, programów ERP oraz platform sprzedażowych. Jednocześnie do klienta są wysyłane automatycznie, skonfigurowane przez Ciebie, personalizowane powiadomienia. Prowadź biznes bez inwestowania w magazyn.

Natychmiastowa synchronizacja danych i stanów magazynowych

Dzięki automatyzacji oferowanej przez Sellasist możesz skupić się na akcjach marketingowych i atrakcyjnym zaprezentowaniu asortymentu w kanałach sprzedażowych oraz marketplace’ach. Techniczną stroną sprzedaży zajmie się Sellasist!  

Zarabiaj online bez magazynu z Sellasist! Skorzystaj z szansy rozpoczęcia nowego biznesu – bez wysokich kosztów wejścia, utrzymania magazynu i zatowarowania. Przesyłanie informacji między zintegrowanymi sklepami online, platformami i innymi programami odbywa się na bieżąco. Synchronizacja jest zautomatyzowana w ten sposób, aby uniknąć pomyłek i zaoszczędzić czas. Stany magazynowe są synchronizowane natychmiast po dokonaniu zmian. Dzięki temu możesz prowadzić bezkonfliktową sprzedaż na różnych kanałach.

 • Natychmiastowa zmiana stanu magazynowego po dokonaniu zamówienia;
 • Masowe określenie i zmiana stanów magazynowych produktów;
 • Automatycznie przywrócenie stanów magazynowych w przypadku zwrotu towaru.

Personalizowane powiadomienia dla klientów w Sellasist są wysyłane automatycznie, niezwłocznie po wykonaniu określonej akcji. Dla przykładu – Twój klient opłacił zamówienie, więc automatycznie zostanie do niego wysłane powiadomienie z podziękowaniami, zredagowanymi przez Ciebie wcześniej. W treści użyjesz zmiennych, dzięki którym system sam uzupełni wiadomość o dane klienta. Twój asystent sprzedaży wyśle spersonalizowaną wiadomość w Twoim imieniu, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek Twojej marki.

 • Przypisywanie wiadomości wysyłanych klientom w zależności od źródła zamówienia;
 • Odbieranie i wysyłanie wiadomości do klienta w panelu zamówień;
 • Tworzenie własnych szablonów zamówień;
 • Możliwość wysyłania zapytań do klienta z karty zamówienia;
 • Automatyczne wysyłanie powiadomień informujących o procesie realizacji zamówienia.

Jak wygląda proces złożenia zamówienia w modelu dropshipping w Sellasist?

 1. Klient składa zamówienia za pośrednictwem zintegrowanego w Sellasist sklepu online lub konta na platformie sprzedażowej, np. Allegro, Arena, eBay.
 2. W panelu administracyjnym Sellasist pojawia się zamówienie o statusie Nowe i wedle Twojej konfiguracji wykonywane są akcje, np. wysyłane jest powiadomienie do klienta wraz z automatycznie wygenerowanymi dokumentami sprzedażowymi.
 3. Klient opłaca zamówienie, które automatycznie jest przekazywane do hurtowni w celu realizacji i przesyłki do klienta.
 4. Dzięki dwukierunkowej integracji z hurtownią powiadomienia o dalszej realizacji zamówienia wysyłane dla klienta jest automatyczne i odbywa się dzięki integracji z Sellasist.
 5. Dzięki natychmiastowej synchronizacji z hurtownią na podstawie otrzymanego powiadomienia od hurtowni uzupełniany jest numer przesyłki, a status zmieniany jest na Wysłane. Powiadomienia dla klientów wyślą się automatycznie. 

Jakie korzyści ma hurtownia, integrując się dzięki Sellasist ze sklepami internetowymi i innymi kanałami sprzedaży?

Hurtownicy mogą wiele zyskać udostępniając dane i rozpoczynając dropshipping – raz zbudowana sieć sprzedawców będzie generować w przyszłości długotrwałe zyski. Hurtownicy mogą skupić swoje zasoby w doskonaleniu kompletacji towaru oraz kontakcie z dostawcami, a także udoskonaleniem procesu zwrotu zamówień. Hurtownie współpracujące ze sprzedawcami zazwyczaj chętnie ich wspierają, prowadzą dobrą politykę cenową, udostępniają ikonografię – wszystkie zdjęcia produktowe oraz tabele rozmiarów, które jako sprzedawca możesz udostępnić jako popup na karcie produktu (zdjęcie tabeli rozmiarów w okienku z dodatkowymi informacjami). Jeśli prowadzisz hurtownię i chcesz udostępnić sprzedawcą towar na zasadzie dropshippingu odezwij się do nas: s.sadlowski@esprzedaz.com.

Podsumowanie:

 • Dropshipping to model logistyczny, który opłaca się sprzedawcom, którzy chcą realizować sprzedaż bez wysokich kosztów magazynowania towaru.
 • Sellasist to asystent sprzedaży umożliwiający bezkonfliktowe przesyłanie zamówień.
 • Sprawną obsługę multichannel gwarantuje natychmiastowa synchronizacja danych w Sellasist.
 • Sellasist wyśle automatycznie personalizowane powiadomienia dla Twoich klientów.
4.5/5 - (28 votes)

2 comments

  • Joanna Sławek 28 lutego, 2023 at 08:22 Odpowiedz

   Dzień dobry,
   dzięki naszemu oprogramowaniu dla sklepów internetowych Sellingo (w pełni kompatybilnego z Sellasist) może Pan w szybki sposób założyć sklep i wybrać jego wygląd, nie potrzeba oddzielnego i długotrwałego projektu i kreowania od podstaw funkcjonalności. Nasze rozwiązania zapewniają szybki start w biznesie – wystarczy skonfigurować ustawienia wedle własnych wymagań i potrzeb, zmapować metody płatności i wysyłki ze zintegrowanymi podmiotami i można zacząć sprzedawać. Po zintegrowaniu sklepu Sellingo lub sklepu online na innym oprogramowaniu z Sellasist może Pan rozpocząć działania w modelu dropshipping. Całość procesu – od momentu założenia sklepu, do rozpoczęcia sprzedaży jest stosunkowo krótki. Zapraszamy do lektury artykułu: https://sellingo.pl/blog/zalety-sklepu-internetowego-sellingo/.

   Pozdrawiamy,
   Zespół Sellasist

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *