Jak zarządzać polityką cenową na Allegro?

Sprawne zarządzanie polityką cenową pozwoli Ci zachować odpowiednie ceny w sklepie internetowym przy jednoczesnym wystawianiu tych samych produktów z ceną uwzględniającą prowizję Allegro podczas sprzedaży na Allegro.

Sellasist posiada prostą, gotową możliwość przeniesienia kosztów prowizji Allegro na klienta końcowego, gdzie prowizja doliczana jest w cenę sprzedawanego produktu podczas wystawiania oferty na Allegro.

Doliczanie prowizji Allegro do ceny Kup Teraz pozwala na automatyczne doliczenie kwoty prowizji do ceny produktu w zależności od wysokości prowizji obowiązującej w danej kategorii Allegro.

Automatyczne doliczanie kwoty prowizji do produktu w ofercie Allegro

Cena podstawowa produktu, po jego wystawieniu na Allegro może zostać podniesiona o prowizję, jaką nalicza Allegro w danej kategorii.

Jak zarządzać polityką cenową na Allegro?, Blog Sellasist

Przykład 1 – Wystawienie produktu z doliczaniem prowizji

Wystawiamy produkt o cenie 129 zł, robimy to w kategorii Moda / Odzież, Obuwie, Dodatki / Odzież damska / Bluzki, gdzie prowizja od sprzedaży wynosi aktualnie 11%, a dla tego produktu wyniesie więc 14,19 zł.

Produkt zostanie wystawiony w cenie 144,94 zł obliczanej wg. wzoru:

cena końcowa = [cena podstawowa / (100 – %prowizji)]*100
tj.
144,94 = (129 / 89) *100

O ile wybrana została opcja “Nie zaokrąglaj”, przy doliczaniu prowizji, cena na Allegro będzie właśnie taka.

Natomiast po ustawieniu zaokrąglenia cena mogłaby wyglądać np. tak: 144,99 zł. Więcej o zaokrągleniu dowiesz się na końcu tego artykułu.


Przykład 2 – Allegro zmienia prowizję w kategorii

Ten sam produkt został wystawiony na Allegro. Jego cena podstawowa to 129 zł.

Allegro zmienia po jakimś czasie stawkę procentową w kategorii, w której wystawiony jest produkt.

Stawka prowizji się zmieniła, doliczana prowizja zostanie zaktualizowana w ofercie podczas najbliższej synchronizacji oferty, co wpłynie na zmianę ceny końcowej w ofercie, w zależności od nowej stawki procentowej.

Korzystając z przykładu tego samego produktu, w przypadku kiedy prowizja w kategorii Moda / Odzież, Obuwie, Dodatki / Odzież damska / Bluzki zmieni się z 11% na 12%, cena produktu w ofercie zaktualizuje się wg. tego samego wzoru tj.

cena końcowa = [cena podstawowa / (100 – %prowizji)]*100
tj.
146,59 = (129 / 88) *100

W tym przykładzie, po zmianach prowizji przez Allegro – cena produktu zmieni się z 144,94 zł na 146,59 zł.


Przykład 3 – Zmiana ceny podstawowej produktu

Ten sam produkt wystawiony na Allegro. Jego cena podstawowa to 129 zł. Chcesz jednak zmienić tę cenę w górę lub w dół.

Cena podstawowa się zmieniła np. na 120 zł, doliczana prowizja również zostanie zaktualizowana, o ile włączona jest synchronizacja cen w tej ofercie.

Zmiana ta również wpłynie na zmianę ceny końcowej w ofercie, w zależności od nowej ceny podstawowej, w tym przypadku 120 zł.

cena końcowa = [cena podstawowa / (100 – %prowizji)]*100
tj.
134,83 = (120 / 89) *100

W tym przykładzie, po zmianie ceny podstawowej, cena produktu zmieni się z 144,94 zł na 134,83 zł.


Zaokrąglenia ceny końcowej po doliczeniu prowizji

Podczas włączenia opcji Dolicz prowizję w szablonie ustawień Allegro, możesz wybrać również sposób zaokrąglania ceny końcowej. W zależności od wybranego zaokrąglenia cena końcowa będzie różna, ale ustawienie te wpłynie pozytywnie na wygląd ceny.

Przykład ceny końcowej 144,94 zł

Do wyboru mamy zaokrąglenie:
– W dół do dziesiętnych tj. 144,90 zł
– W dół do pełnych złotówek tj. 144 zł
– W dół do x.99 zł tj. 143,99 zł
– W górę do dziesiętnych tj. 145 zł
– W górę do pełnych złotówek tj. 145 zł
– W górę do x.99 zł tj. 144,99 zł

Jak zarządzać polityką cenową na Allegro?, Blog Sellasist

Minimalny i maksymalny stan magazynowy na Allegro

Czym jest minimalny i maksymalny stan magazynowy dla Allegro?

W Sellasist pojawiło się nowe, dodatkowe ustawienie, dające ciekawą możliwość elastycznego ograniczenia stanu magazynowego przekazywanego w informacji do Allegro.

Możesz więc teraz ustalić minimalny oraz maksymalny stan magazynowy dla swojego produktu, który wystawiasz na Allegro.

Minimalny stan magazynowy Allegro

Minimalny stan magazynowy określa liczbę stanu magazynowego niezbędnego do wystawienia lub wznowienia oferty Allegro z danym produktem. Możesz dzięki temu zachować wyznaczony margines produktów w magazynie, poza Allegro.

Dzięki tej funkcji, jeżeli Twój Sellasist jest zintegrowany z hurtownią, możesz zabezpieczyć się przed sprzedaniem produktu, którego hurtownia może już nie posiadać. Zawsze może zdarzyć się tak, że zanim stan magazynowy zaktualizuje się ze stanu dostępnego w hurtowni i zmieni się na 0, ktoś w tym czasie dokona zakupu na Twojej aukcji Allegro i sprzedaż produkt, którego już nie ma. Ta funkcja pozwala zabezpieczyć Cię właśnie przed takimi sytuacjami.

Maksymalny stan magazynowy Allegro

Z kolei ustawienie liczby maksymalnego stanu magazynowego pozwala wyświetlać w Allegro jedynie część faktycznego stanu magazynowego i w ten sposób ukryć jego realną liczbę. Szczególnie przydatne jest to przede wszystkim wtedy, kiedy stany magazynowe pobieramy z hurtowni lub od producenta.

Jak ustawić minimalny oraz maksymalny stan magazynowy?

Swój minimalny i maksymalny stan magazynowy określisz w szablonach ustawień Allegro, czyli w karcie Integracje -> Allegro -> Szablony ustawień, w edycji lub podczas tworzenia nowego szablonu ustawień znajdziesz pola tj. “Minimalny stan magazynowy” oraz “Maksymalny stan magazynowy”.

Jak zarządzać polityką cenową na Allegro?, Blog Sellasist

Po określeniu stanu minimalnego oferty będą wystawiane lub wznawiane dopiero po przekroczeniu wskazanej wartości.

Natomiast, maksymalny stan magazynowy określa najwyższą wartość stanu magazynowego, jaka widoczna będzie na Allegro, np. jeżeli produkt posiada 100 sztuk na stanie, a określisz maksymalną wartość stanu magazynowego na 20 sztuk, to wartość ta nie będzie wyższa na Allegro, dopóki produkt nie osiągnie niższego stanu magazynowego niż 20 sztuk.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

six − five =