Gotowe rozwiązaniaPoradnik sprzedawcySkuteczna sprzedaż online

Sprzedaż z hurtowni – Jakie korzyści niesie integracja sklepu internetowego z hurtownią?

Sprzedaż z hurtowni – Jakie korzyści niesie integracja sklepu internetowego z hurtownią?

Korzyści, jakie daje integracja hurtowni w sklepie online

Popularny temat integracji z hurtownią zawsze jest rozważany przez sprzedawców niemających własnych produktów. Integracja z hurtownią pozwala na łatwą odsprzedaż asortymentu hurtowni na różnych zasadach umownych i ustalonych pomiędzy hurtownią a sprzedawcą detalicznym. Niezależnie, czy jest to dropshipping, czy jedynie synchronizacja informacji o produktach.

Integracja sklepu z hurtownią daje możliwość pełnego zautomatyzowania zarządzania asortymentem oraz procesami sprzedaży, również sprzedaży na Allegro. Integracja z hurtownią daje Ci niezwykle wygodne rozwiązania będące nie tylko korzyścią dla Ciebie, ale i dla Twoich klientów!

Rozwój Twojego biznesu staje się znacznie łatwiejszy dzięki integracji z hurtownią. Takie rozwiązanie to możliwość podjęcia działalności bez ryzyka, a także większy zysk bez dodatkowych kosztów. Zapewniasz swoim klientom dostęp do aktualnej i bogatej oferty, a wysyłka niejednokrotnie będzie odbywać się bezpośrednio z hurtowni. Integracja z hurtownią to rozwiązanie, które zdecydowanie warte jest uwagi!

Integracja Asortymentu, czyli brak magazynu i kosztów jego utrzymania

Dzięki integracji z hurtownią możesz praktycznie dysponować całym asortymentem hurtowni bez posiadania fizycznego magazynu.

Prowadzenie sklepu internetowego to świetny pomysł na pracę z domu i tworzenie własnego biznesu. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na poświęcenie przestrzeni na potrzeby magazynowania sprzedawanych produktów. Problem ten bardzo łatwo można rozwiązać, wystarczy sprzedawać ofertę dostępną prosto z hurtowni! Integracja sklepu internetowego z hurtowniami daje taką możliwość.

 • Pobieranie i aktualizacja produktów z hurtowni.
  To od Ciebie zależy, jakie produkty zostaną pobrane do sklepu.
 • Synchronizacja cen i stanów magazynowych.
  Wymiana niemal na bieżąco informacji o asortymencie pomiędzy sklepem a hurtownią.
 • Ustawienie własnej marży doliczanej automatycznie do cen produktów.
  Automatycznie zmienisz ceny produktów o wskazany przez Ciebie procent ceny.

Możesz samodzielnie określić, jak często mają odbywać się aktualizacje asortymentu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby aktualizacje miały miejsce nawet kilka razy dziennie. Możemy również bardzo łatwo sparować kategorie produktów, przypisać te istniejące w hurtowni z tymi znajdującymi się w Twoim sklepie internetowym.

Integracje z hurtowniami dają bardzo wiele możliwości konfiguracji, nie musisz korzystać ze wszystkich proponowanych przez nas rozwiązań, co pozwala elastycznie dopasować działanie integracji do indywidualnego modelu sprzedaży.

Doliczanie marży do cen z hurtowni oraz łatwe dodawanie prowizji Allegro od sprzedaży

Doliczanie marży do cen z hurtowni podczas importu

Ceny Twoich produktów mogą zostać podniesione o wskazaną przez Ciebie marżę, która zostanie doliczona już podczas ich importu z hurtowni!

Doliczanie prowizji Allegro podczas wystawiania ofert

Cena końcowa w ofercie zostanie automatycznie ustawiona i doliczy się do niej prowizja Allegro (obowiązująca w danej kategorii) już podczas wystawiania produktu na Allegro.

Ceny sprzedawanych produktów mogą być również zaokrąglone według wybranych ustawień, dzięki temu unikniesz nienaturalnie wyglądających kwot w ofertach Allegro. Szczególną zaletą jest to, że nie musisz zmieniać cen samodzielnie. Również w przypadku kiedy Allegro zmieni prowizję w danej kategorii, cena produktów zostanie automatycznie zaktualizowana.

Minimalny i Maksymalny stan magazynowy

Minimalny stan magazynowy

Minimalny stan magazynowy pozwoli Ci określić minimalną liczbę sztuk stanu magazynowego potrzebnego do wystawienia lub wznowienia oferty na Allegro. Dzięki temu zachowasz wyznaczony margines produktów w magazynie hurtowni. Zabezpieczy Cię to przed wyjątkowym przypadkiem, kiedy ostatnia sztuka produktu sprzeda się równocześnie w Twoim sklepie, jak i w hurtowni.

Maksymalny stan magazynowy

Liczba maksymalnego stanu magazynowego pozwoli Ci wyświetlać w Allegro fikcyjny stan magazynowy. W ten sposób ukryjesz realną liczbę stanu magazynowego przekazywanego Ci przez hurtownię. Czasami hurtownie same zabraniają wyświetlać dokładny stan magazynowy asortymentu znajdującego się w magazyny, a który udostępniają jedynie informacyjnie.

Sprzedaż z hurtowni – Jakie korzyści niesie integracja sklepu internetowego z hurtownią?, Blog Sellasist

Dropshipping i współpraca z hurtowniami

Większa część hurtowni oferuje współpracę na zasadzie dropshippingu, który pozwoli Ci przekazać zamówienie klienta bezpośrednio do realizacji w hurtowni. Wtedy to hurtownia zajmuje się pakowaniem i wysyłką zamówienia.

Dropshipping to wiele dodatkowych korzyści m.in.:

 • Brak konieczności posiadania magazynu.
 • Zawsze aktualna, szeroka oferta wszystkich produktów hurtowni.
 • Aktualne ceny i stany magazynowe.
 • Ograniczenie nakładu pracy niezbędnego do prowadzenia sklepu online.   
 • Możliwość rozwinięcia biznesu bez inwestowania dużych środków.
 • Możliwość podjęcia współpracy z kilkoma hurtowniami w celu zwiększenie oferty bez asortymentu, bez potrzeby jego zakupu.
 • Niskie koszty magazynowania, wysyłki oraz utrzymania.

Bardzo wygodnie opracowaliśmy integrację w modelu dropshipping dla hurtowni Rekman, możesz przeczytać o tym więcej tutaj: https://sellasist.pl/blog/wspolpraca-z-hurtownia-rekman-w-modelu-dropshipping-juz-dostepna-w-sellasist-i-sellingo/

Uruchomienie integracji z hurtownią w Sellasist

Do uruchomienia integracji niezbędne będzie posiadanie odpowiedniego oprogramowania, które zapewni Ci opisane powyżej możliwości. Tu właśnie przyda Ci się menadżer sprzedaży Sellasist.pl, który pozwala niemal natychmiast wystawić wszystkie produkty na Allegro! Dodatkowo, jeżeli chciałbyś sprzedawać produkty w sklepie internetowym, warto połączyć Sellasist z innym naszym rozwiązaniem, jakim jest Sellingo.pl. Po założeniu i zarejestrowaniu swojej usługi możesz przejść do zintegrowania wybranej hurtowni.

W pierwszej kolejności należy skontaktować się z hurtownią, ustalić warunki współpracy oraz uzyskać dostęp do pliku zawierającego asortyment hurtowni.
Kolejnym krokiem do zintegrowania hurtowni z Sellasist jest skontaktowanie się w tej sprawie z biurem obsługi klienta, pisząc na adres biuro@esprzedaz.com – Należy przesłać informację na temat tego, z jaką hurtownią ma być przeprowadzona integracja, a także przesłać plik z produktami lub link do niego.

Integracja zostanie wdrożona na ustalonych z biurem obsługi klienta warunkach i czasie.

UWAGA! Pamiętaj, że warunki współpracy należy wcześniej ustalić z wybraną przez Ciebie hurtownią.

Integracja z hurtownią lub nawet kilkoma hurtowniami to niezwykle wygodne rozwiązanie, które zapewniają nam nowoczesne oprogramowania takie jak m.in. Sellasist, dzięki którym można rozwinąć własny biznes i zarządzać nim w jednym miejscu. Integracje to także ogromna oszczędność czasu. Tworzenie produktów i ich ręczne uaktualnianie jest niezwykle męczące i czasochłonne. Dzięki integracji mamy możliwość zarządzania aktualnym i ciągle aktualizowanym asortymentem hurtowni bez potrzeby ręcznego przenoszenia danych. Asortyment i informacje o nim tj. jak opisy, stan magazynowy są dodawane i aktualizowane automatycznie.

1 comment

 1. Stefan 28 lutego, 2021 at 11:40 Odpowiedz

  Własny sklep internetowy na pewno zwiększy sprzedaż, ponieważ obecnie coraz więcej osób stawia na zakupy online. Każdy biznes powinien zastanowić się nad wdrożeniem działań w internecie, bo to zwiększa też zasięgi i rozpoznawalność.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

2 × three =