Zacznij sprzedawać w Słowacji z allegro.sk!

Już jest! Allegro szturmem opanowuje rynek naszych południowych sąsiadów. Po sukcesie allegro.cz, gigant e-commerce 29 lutego 2024 roku ogłosił uruchomienie nowego serwisu w Słowacji – allegro.sk.

Słowacy znają już Allegro! Z badań przeprowadzonych przez agencję Perfect Crowd wynika, że 42% badanych Słowaków rozpoznaje markę Allegro. Co więcej, 82% badanych deklaruje, że chętnie sprawdzi platformę allegro.sk, a 79% chciałoby zrobić na niej zakupy.

Jak zacząć sprzedaż na allegro.sk z Sellasist?

Jeśli sprzedajesz już na allegro.cz, ze słowacką wersją marketplace’u poradzisz sobie bez najmniejszego problemu, ponieważ wystawianie ofert niemal niczym nie różni się od działań, dzięki którym sprzedajesz na czeskim Allegro.

Jeśli jednak nie miałeś jeszcze do czynienia ze sprzedażą zagraniczną za pośrednictwem Allegro, z tego artykułu dowiesz się jak to zrobić i gdzie szukać potrzebnych informacji.

Jedno konto Allegro, wiele rynków

Dzięki platformie Sellasist masz możliwość swobodnego kierowania swoimi ofertami nie tylko na polskim Allegro, ale również na rynkach czeskim i słowackim. Co więcej, planowane jest rozszerzenie obsługi na kolejne rynki w przyszłości. Proces wystawiania ofert został ujednolicony dla wszystkich platform, co sprawia, że poszerzanie zakresu działalności na nowe rynki i dotarcie do nowych klientów staje się łatwiejsze, a wszystko to bez konieczności zakładania odrębnych kont dla każdego kraju.

Zadbaj o podstawy dla sprzedaży zagranicznej Allegro

Wystawiaj oferty na allegro.sk w Sellasist.

Abyś mógł wystawiać swoje oferty na rynku słowackim jak i czeskim upewnij się, że Twoje oferty:

  • Są prezentowane poprzez zweryfikowane konto firmowe,
  • Dostępne jedynie w opcji Kup Teraz,
  • Nie stanowią oferty charytatywnej,
  • Nie są ofertą skierowaną do firm (B2B).

Twoja oferta musi:

  • Spełniać przynajmniej jedną zatwierdzoną metodę dostawy na platformie allegro.sk,
  • Mieć ustaloną cenę w walucie kraju docelowego (EUR dla Słowacji),
  • Być przetłumaczonym na język słowacki (Sellasist może automatycznie przetłumaczyć ofertę, pod warunkiem spełnienia pozostałych wymogów umożliwiających wyświetlenie na dodatkowym serwisie),
  • Znajdować się w odpowiedniej kategorii asortymentowej, dla której istnieje adekwatna kategoria na platformie Allegro.

Dowiedz się więcej na temat udostępniania ofert na rynkach zagranicznych z Pomocą Allegro

Ważne!

W niektórych krajach, w tym także na Słowacji, obowiązują odmienne lokalne przepisy, które mogą różnić się od regulacji obowiązujących na polskim rynku oraz od przepisów europejskich.

Zapoznaj się koniecznie:

Zadbaj o komunikację w języku słowackim 

Każdy chce być obsługiwany w języku, którym posługuje się na co dzień, dlatego zatroszcz się o to, aby wszelkie komunikaty, dokumenty, regulaminy itp., które trafią do Twoich słowackich klientów, zostały przetłumaczone na ich język ojczysty. Zadbaj również o słowackie instrukcje i etykiety produktów!

Wszelkie rozliczenia w serwisie prowadzone są w euro, dlatego spraw, aby faktury były zrozumiałe dla każdego słowackiego konsumenta. 

Nie czekaj i sprawdź już teraz

Jak włączyć wyświetlanie ofert na dodatkowych platformach Allegro w Sellasist?

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *