BezpieczeństwoGotowe rozwiązaniaPoradnik sprzedawcy

Chroń swoją firmę dzięki weryfikacji dwuetapowej dostępnej w Sellingo i Sellasist

Chroń swoją firmę dzięki weryfikacji dwuetapowej dostępnej w Sellingo i Sellasist

Sellingo i Sellasist posiadają już funkcję pozwalającą na włączenie dodatkowego zabezpieczenia dostępu do Twojej usługi. Wystarczy, że włączysz weryfikację dwuetapową, a Twoja usługa, dane i informacje o Twojej firmie, a także dane Twoich klientach będą lepiej zabezpieczone.

Mocne hasło dostępu to podstawa

Hasło jest niezbędnym, podstawowym zabezpieczeniem, które chroni dostępu do Twojego konta. To jego poziom skomplikowania wpływa na trudność jego złamania. W pierwszej kolejności zadbaj o hasło dostępu, a w kolejnym kroku włącz weryfikację dwuetapową, która zabezpieczy ciebie i twoją firmę. Logowanie zostanie dodatkowo potwierdzone dzięki przepisaniu kodu z Google Authenticator lub Microsoft Authenticator.

Jak i jakie hasło wybrać? Dlaczego powinieneś zmienić swoje hasło?

Weryfikacja Dwuetapowa

Poza hasłami spotykamy także logowania w procesie dwuetapowym, gdzie dodatkowo, poza hasłem, potwierdzamy nasze logowanie kodem weryfikacyjnym przepisywanym z telefonu. Jednak to hasło jest tą pierwszą, podstawową barierą i o nie powinniśmy zadbać przede wszystkim. Drugim krokiem jest weryfikacja potwierdzająca, że to właśnie użytkownik hasła oraz urządzenia z Google Authenticatorem dokonuje logowania. Nawet jeżeli ktoś pozna Twoje hasło, bez urządzenia nie będzie mógł się zalogować.

Czym jest Google Authenticator?

Google Authenticator to narzędzie, które pozwala wygenerować trzydziestosekundowy kod weryfikacji dwuetapowej na Twoim urządzeniu mobilnym z Androidem lub iOS. Po zainstalowaniu aplikacji Google Authenticator oraz połączeniu jej ze swoim kontem w telefonie zyskasz możliwość wygenerowania kodu weryfikacji dwuetapowej w swoim telefonie lub tablecie. Po wyświetleniu prośby o podanie kodu, podczas logowania, wystarczy włączyć aplikację Google Authenticator, a następnie podać kod w czasie trwania jego ważności. Kod weryfikacyjny możesz podać w trakcie logowania się na komputerze stacjonarnym, laptopie, a także urządzeniu mobilnym.

Czytaj więcej o Google Authenticator – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator2&hl=pl

Chroń swoją firmę dzięki weryfikacji dwuetapowej dostępnej w Sellingo i Sellasist, Blog Sellasist

Czym jest Microsoft Authenticator?

Microsoft Authenticator to analogiczna aplikacja do Google Authenticator, która również pozwala uzyskać kod weryfikacji dwuetapowej na Twoim urządzeniu mobilnym z Androidem lub iOS. Po zainstalowaniu aplikacji Microsoft Authenticator zyskasz możliwość wygenerowania kodu weryfikacji dwuetapowej w swoim telefonie lub tablecie. Podczas logowania, po wyświetleniu pola na kod weryfikacyjny, wystarczy włączyć aplikację Microsoft Authenticator, a następnie podać kod w czasie trwania jego ważności. Potwierdzenia weryfikacji dwuetapowej możesz dokonać w trakcie logowania się na dowolnym urządzeniu tj. komputerze stacjonarnym, laptopie, a także urządzeniu mobilnym.

Czytaj więcej o Microsoft Authenticator –
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.azure.authenticator&hl=pl
https://www.microsoft.com/pl-pl/account/authenticator

Czym jest Klucz sprzętowy?

Klucz sprzętowy jest zabezpieczeniem wykorzystywanym w logowaniu dwuetapowym. Jest to zwykle małe urządzenie podłączane do portu USB, a jego obecność w porcie jest niezbędna do zweryfikowania logowania. Jest to więc sprzętowe zabezpieczenie działające niczym odpowiednio spasowany klucz działający jedynie w konkretnym zamku drzwi.

Chroń swoją firmę dzięki weryfikacji dwuetapowej dostępnej w Sellingo i Sellasist, Blog Sellasist

Posiadając klucz sprzętowy możesz sparować go ze swoim kontem administracyjnym w Sellingo lub Sellasist tak, aby był dodatkowym zabezpieczeniem logowania.

Dowiedz się jak włączyć weryfikację dwuetapową w Sellingo lub Sellasist

Czym jest weryfikacja dwuetapowa? Jak włączyć weryfikację dwuetapową w sklepie Sellingo?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

6 − five =