Jak sprzedawać na OLX?

Kiedyś niedoceniany, dziś niezwykle popularny OLX jest wykorzystywany przez wielu sprzedawców internetowych jako dodatkowy kanał sprzedaży. Nic więc dziwnego, że ten serwis ogłoszeniowy bardzo szybko stał się doskonałym narzędziem w stylu marketplace, który pozwala na szybkie zamieszczanie ogłoszeń oraz jeszcze szybszą sprzedaż. Na czym polega sukces OLX i dlaczego warto zainteresować się sprzedawaniem właśnie tam? Poznaj odpowiedzi na te pytania i zainwestuj w nowy kanał sprzedaży w swoim sklepie internetowym! 

OLX jako dodatkowy kanał sprzedaży w Twoim sklepie internetowym

Prowadzenie kilku kanałów sprzedaży to teraz chleb powszedni wśród sprzedawców internetowych. W końcu chcemy być wszędzie tam, gdzie nasi klienci robią zakupy. Choć to głównie Allegro wiodło prym przez kilka dobrych lat to OLX stało się równie zaufaną witryną internetową, którą odwiedza tysiące ludzi dziennie. Jeśli prowadzisz własny sklep internetowy, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że trzeba być obecnym na wielu kanałach sprzedażowych. OLX to doskonały marketplace do spróbowania na sam początek sprzedaży online, ale jest to równie dobra witryna jako “dodatek” dla Twojego sklepu internetowego. Dynamiczny rozwój tego portalu sprawia, że jest on chętnie odwiedzany przez Twoich potencjalnych klientów. W czym więc tkwi sekret popularności OLX? Jest to serwis kojarzony z przystępnymi cenami jak i ofertami wystawianymi przez osoby fizyczne, a nie handlowców. Wykorzystując sam ten fakt, można łatwo przyciągnąć do siebie klientów, między ofertami, które pojawiają się w tym serwisie. Nasze produkty nie będą kojarzone dzięki temu z komercyjną działalnością, dzięki czemu łatwiej zdobędziemy zaufanie naszych potencjalnych klientów. Specyfika niektórych produktów w sklepie internetowym dobrze też się sprawdzi na OLX, mogą to być m.in. części samochodowe, rękodzieło czy ubrania.

Jak sprzedawać na OLX?, Blog Sellasist

OLX -dla jakiej branży? 

Przez ostatnie lata OLX rozbudowuje się w zawrotnym tempie i oprócz ofert o pracę, kupno domów, mieszkań czy wynajmu znajdziemy przeróżne oferty sprzedażowe produktów z różnych gałęzi. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, to nie będziesz miał problemu z tym, aby dostosować swoją ofertę do OLX. Najczęściej na serwisie OLX możemy spotkać ubrania, części samochodowe, starocie, kosmetyki, meble, książki, płyty i wiele innych. Oferta Twojego sklepu z pewnością dopasuje się z łatwością do marketplace serwisu OLX, jeśli zadbasz o to, żeby produkty nie wyglądały jak reklama. Zdecydowaną przewagą tego serwisu jest jego autentyczność, która przejawia się tym, że zdjęcia, czy opisy produktów nie wyglądają jak po przeróbce fotografa.

Korzyści z integracji w Sellasist

Chcesz mieć możliwość trafiania do swojego klienta z kilku kanałów sprzedaży jednocześnie? Jeśli tak, to Sellasist jest miejscem stworzonym specjalnie dla Ciebie! U nas możesz zautomatyzować swoją sprzedaż online i być obecnym na Allegro, Amazonie, eBay, OLX i innych kanałach sprzedaży jednocześnie i bez żadnego wysiłku. Nasz system Sellasist został stworzony tak, abyś mógł wystawiać masowo ogłoszenia oraz pobierać zamówienia z dowolnego kanału sprzedaży. Nasz Menadżer Sprzedaży jest zatem idealnym narzędziem do ułatwienia w handlu internetowym, gdzie chcesz sprzedawać nie tylko w swoim sklepie. 

Główne korzyści z integracji z OLX:

  • Zwiększysz swoją sprzedaż i ją umocnisz
  • Zwiększysz rozpoznawalność swoich produktów i marki 
  • Będziesz mógł trafiać do potencjalnych klientów na innym kanale sprzedażowym
  • Ominiesz działania konkurencji, dzięki czemu Twoje produkty będą chętniej wybierane

Masowe wystawianie ogłoszeń 

Jak włączyć integrację z OLX w Sellasist? Wystarczy, że zalogujesz się do swojego panelu administracyjnego i wejdziesz w zakładkę Integracje. Następnie musisz przejść do podstrony OLX, gdzie znajdziesz ustawienia i szczegóły dot. integracji. Będziesz mógł m.in. dodać swoje konto na OLX i masowo wystawić na nim ogłoszenia. Wszystkie produkty, które będą wystawiane za pośrednictwem Sellasist będą widoczne w Twoim panelu administracyjnym tak jak w przypadku sklepu internetowego czy Allegro. Wypróbuj sam już dziś nową możliwość integracji i ciesz się jeszcze większą sprzedażą internetową! 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Koniecznie sprawdź jak uruchomić integrację Sellasist u siebie —> https://sellasist.pl/pomoc/jak-w-sellasist-wystawic-oferte-olx#jak-w-sellasist-wystawic-oferte-olx

4.3/5 - (15 votes)

1 comment

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

6 + 19 =