Tryb pakowania zamówień

Pakowanie zamówień z Sellasist WMS jest proste i znacznie ułatwia proces przygotowania zamówień do wysyłki. Wystarczy, że pakowacz zeskanuje dany produkt, a aplikacja automatycznie skojarzy i znajdzie zamówienie, do którego jest on przypisany. Ponadto aplikacja umożliwia automatyczną zmianę statusu oraz wysyłanie klientom powiadomień z linkiem do śledzenia przesyłki

Co zyskasz, korzystając z trybu pakowania?

Szybkie generowanie
dokumentów sprzedażowych

Jednym kliknięciem: wygenerujesz elektroniczny dokument sprzedażowy, wyślesz go w wiadomości e-mail klientowi oraz wydrukujesz, prześlesz informację o zamówieniu do systemu ERP.

Elastyczne i szybkie
skanowanie produktów

Zastosowanie nowych technologii pozwala na skanowanie kodu kreskowego danego produktu skanerem, kolektorem, a nawet smartfonem!

Video relacja
z pakowania zamówień

Dzięki nagrywaniu filmów z procesu pakowania i wysyłaniu ich w powiadomieniach dla klientów Twoja firma wzbudzi większe zaufanie.

Monitorowanie pracy pakowaczy

Zautomatyzowana synchronizacja stanów magazynowych oraz obsługa stanowisk pakowaczy umożliwia podgląd procesów i monitorowanie pracy personelu w magazynie.

Zerowe ryzyko pomyłek

Praca z aplikacją przy pakowaniu zamówień gwarantuje poprawność przygotowania ich do wysyłki i wyklucza ryzyko popełnienia błędów.

Oszczędność czasu

Większość procesów wymagających pracy ludzi zostaje zautomatyzowana lub wielokrotnie przyspieszona.

Podgląd statystyk

Tryb podglądu pozwala obserwować, jak w czasie rzeczywistym przebiega praca pakowaczy na magazynie. Możesz zaimplementować systemy motywacyjne dla pracowników oraz obserwować ich skuteczność.

Wykorzystaj Sellasist WMS w Twojej firmie!

Pracownicy bez problemu obsłużą zamówienia spływające od oczekujących klientów skanując kolektorem, skanerem, a nawet aparatem smartfonu kody kreskowe produktów. Dzięki wykorzystaniu trybu pakowania w Twoim magazynie wielokrotnie przyspieszysz obsługę zamówień. Obsługuj klientów razem z Sellasist WMS!

Szybkie pakowanie zamówień!

Tryb pakowania dostosujesz do pracy w Twoim magazynie. Dzięki prostej konfiguracji możesz sprawić, by po zeskanowaniu kodu kreskowego ostatniego produktu z danego zamówienia został utworzony dokument handlowy i list przewozowy. Dokumenty mogą zostać automatycznie wydrukowane i/lub wysłane do klienta e-mailem.

Spakuj zamówienia z Sellasist WMS!

Błyskawiczne skanowanie produktów

Weryfikacja poprawności zamówienia

Automatyczne generowanie
dokumentów handlowych

Przesyłanie danych
i drukowanie z chmury

Obsługa wielu stanowisk

Automatyzacja procesów

Automatyczna zmiana statusów

Gdy pakowacz spakuje zamówienia, jego status zmieni się np. na „Spakowane”, co spowoduje automatyczny wydruk dokumentów sprzedażowych oraz listu przewozowego. W tym momencie aplikacja może również wysłać informacje o przesyłce do klienta. Masz możliwość edycji statusów zamówienia oraz modernizacji kolorystycznej w panelu administracyjnym w każdej chwili.

Automatyczne powiadomienia dla klientów

Dzięki naszej aplikacji możesz skonfigurować powiadomienia dla klientów o spakowaniu zamówienia z załączonym numerem przesyłki i linkiem do śledzenia. Jeśli zamówienie pochodzi z Allegro, informacje o realizacji wraz z numerem przesyłki oraz ewentualną fakturą są przesyłane do serwisu. Nasza aplikacja wspiera zarządzanie Twoją firmą oraz przyspiesza proces sprzedaży w integracjach z platformami sprzedażowymi.

Obsługa stanowisk pakowaczy

Aby uporządkować pracę, każdemu pracownikowi możesz zorganizować własne stanowisko pracy z wyposażeniem: skanerem, kolektorem lub smartfonem oraz drukarką. Personel czuje się komfortowo i nie musi wykonywać zbędnych czynności przy pakowaniu, ponieważ skonfigurowane akcje są automatyczne. Dzięki obsłudze stanowisk możliwe jest również monitorowanie pracy każdego pakowacza w systemie.

Produkty bez kodów kreskowych

W przypadku identycznych produktów, które nie mogą być pojedynczo oznaczone kodem kreskowym, możesz wykorzystać kontenerki lub inną przestrzeń i na niej umieścić wygenerowany w Sellasist kod kreskowy produktu. W ten sposób pakowacz będzie miał szansę w bardzo szybki sposób obsłużyć wielokrotnie więcej zamówień, w krótszym czasie.

Video relacja z pakowania zamówienia

Kamera, umieszczona nad stanowiskiem pakowacza rejestruje materiał video, który możesz wykorzystać w powiadomieniach dla klientów o spakowanym zamówieniu. W ten sposób poinformujesz klienta, że paczka z jego zamówieniem została prawidłowo spakowana w Twoim magazynie. Integracja z kamerą umożliwia nagrywanie pakowania od momentu zeskanowania produktu – czas końcowy nagrywania możesz samodzielnie ustalić w Sellasist. 

Automatyczny wydruk dokumentów sprzedażowych

Z łatwością sprawisz, że po zeskanowaniu ostatniego towaru z zamówienia automatycznie, w ciągu zaledwie kilku sekund, zostanie wydrukowany list przewozowy i dokument handlowy. Statusy zamówienia oraz opcja wydruku jest edytowalna w Sellasist. Gdy zamówienie wymaga rozdzielenia na dwie przesyłki, pakowacz ustawi w aplikacji wydruk dwóch etykiet.

Drukuj automatycznie dokumenty w chmurze!

Dzięki konfiguracji Sellasist Cloud Print Twoje, wygenerowane w Sellasist, dokumenty zostaną automatycznie przesłane do drukarki i wydrukowane. Dzięki drukowaniu dokumentów w chmurze pakowacze mają do dyspozycji dokumenty sprzedażowe oraz etykietę wysyłkową, które są przypisane do konkretnego zebranego zamówienia. Nie muszą więc kłopotać się ręcznym wyszukiwaniem i drukowaniem dokumentów. Wykorzystanie przez pakowacza bezprzewodowej drukarki oraz połączenie trybu zbierania z trybem pakowania pozwoli dodatkowo na zaoszczędzenie cennego czasu!

Zarządzaj pakowaniem zamówień wieloelementowych!

Podczas pakowania zamówień wieloelementowych aplikacja przewiduje sytuacje napotykane często przez pakowaczy. Przytoczymy niektóre z nich.

Produkty nie mieszczą się w jednej paczce

Pakowacz może dodać do zamówienia więcej paczek i wygenerować do nich dodatkowe listy przewozowe z poziomu aplikacji – zalecamy integrację z bezprzewodową drukarką, aby oszczędzić cenny czas.

Brak jednego produktu w zamówieniu przeznaczonym do pakowania

Pakowacz ma opcję zaznaczenia w aplikacji braku produktu oraz dodania notatki do zamówienia. Status zamówienia ulegnie zmianie na skonfigurowany przez Ciebie, a dalsze postępowanie dotyczące zamówienia będzie przebiegało sprawniej.

Niemożność określenia skrytki w paczkomacie

Po zeskanowaniu ostatniego produktu z zamówienia, przeznaczonego do spakowania, pakowacz ma możliwość określić gabaryt, który zostanie uwzględniony przy generowaniu listu przewozowego.

Zamówienia bez kodów kreskowych

Pakowacz pakuje zamówienie z danej lokalizacji (np. pojemnika) oznaczonej wygenerowanym wcześniej kodem kreskowym.

Zintegruj Sellasist z ERP!

Zintegruj Sellasist z wybranym programem magazynowo-księgowym, aby móc eksportować wygenerowane w Sellasist dokumenty sprzedażowe do księgowości oraz korzystaj z rozbudowanych konfiguracji.

Zacznij pracę z Sellasist WMS!

Szybka i automatyczne
pakowanie zamówień

Uporządkowany magazyn

Zarządzanie statusami zamówień

Automatyczne
powiadomienia dla klientów

Ekspresowy wydruk dokumentów

Automatyzacja procesów

Darmowe wdrożenie Sellasist i Sellasist WMS!

Oferujemy pomoc online przy wdrożeniu naszej aplikacji do Twojego magazynu. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów – z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i zaproponujemy innowacyjne rozwiązania dla Twojego magazynu. Możemy również przyjechać do Ciebie i na miejscu zaprezentować działanie naszej aplikacji w praktyce oraz pomóc stworzyć wirtualny magazyn, aby jak najlepiej zoptymalizować pracę w magazynie.

Sprawdź, jakie inne korzyści posiada Sellasist WMS!

Sprawniejsze przyjęcie dostawy

Ustawienie najszybszej ścieżki kompletowania zamówień

Zwiększenie wydajności pracowników

Wykluczenie ewentualnych pomyłek

Natychmiastowa synchronizacja stanów magazynowych

Wielokrotnie szybsze
i prostsze w obsłudze procesy sprzedażowe

Szybki druk dokumentów sprzedażowych dzięki integracji z drukarką fiskalną i e-print

Połączenie z księgowością dzięki integracji z ERP

Inne tryby, które posiada Sellasist WMS

Dzięki zastosowaniu wszystkich trybów oferowanych przez naszą aplikację skonfigurujesz system kompleksowo obsługujący zamówienia w magazynie od początkowej fazy, czyli przyjęcia towaru, aż po fazę końcową, czyli wysyłkę produktu do klienta.
Szybkie przyjmowanie towaru z dostaw na magazyn. Dowiedz się więcej!
Przydzielanie lokalizacji do danego produktu przez jego skanowanie. Dowiedz się więcej!
Optymalizacja trasy zbieracza i zbieranie towaru w trzech trybach. Dowiedz się więcej!
Przygotowanie zamówień do wysyłki przez pakowaczy. Dowiedz się więcej!
Monitorowanie i kontrola zamówień przez koordynatora. Dowiedz się więcej!
Moduł umożliwiający szybkie przyjmowanie zwrotów oraz reklamacji. Dowiedz się więcej!
Sprzedaż w sklepie stacjonarnym, punkcie handlowym lub hurtowni. Dowiedz się więcej!
Szybka ewidencja towaru przy użyciu skanera. Dowiedz się więcej!