Rozlokowanie towaru

Umieść produkty w magazynie wykorzystując maksymalnie przestrzeń, a ponadto usprawnij pracę magazynierów. Użyj trybu rozlokowania w Sellasist WMS, aby w bardzo szybki sposób przypisać lokalizację dla danego towaru. Aplikacja określi wolną przestrzeń na półce magazynowej, aby Twój pracownik – skanując kod kreskowy – przypisał do niej produkt. Zorganizuj swój magazyn i zautomatyzuj zachodzące w nim procesy. Wystarczy, że zeskanujesz daną lokalizację i przypiszesz do niej dany produkt z naszą autorską aplikacją do zarządzania magazynem! 

Co zyskasz, korzystając z trybu rozlokowania?

Lepsze zagospodarowanie przestrzeni

Sellasist WMS pomoże lepiej zarządzać przestrzenią magazynową oraz stale utrzymywać w niej porządek.

Brak ryzyka pomyłek

Tryb sygnalizuje o błędach i nieprawidłowościach, np. jeżeli dany produkt posiada taki sam kod EAN, zostanie wyświetlona informacja, że taki produkt już istnieje.

Przyspieszenie i ułatwienie pracy

W trybie rozlokowania rozmieścisz towar w magazynie bez problemu i zaoszczędzisz czas – wystarczy, że nam zaufasz!

Elastyczne skanowanie produktów

Zeskanujesz kod kreskowy danego produktu skanerem, kolektorem, a nawet smartfonem!

Szybsza realizacja zamówień

Identyczne produkty mogą posiadać różne lokalizacje, co skraca ścieżkę zbierania podczas kompletacji towaru z aplikacją.

Koordynacja rozlokowania produktów

Koordynator ma całościowy podgląd przebiegu rozlokowania produktów na magazynie.

Szybki proces rozlokowania produktu

Dzięki Sellasist WMS szybko i efektywnie rozlokujesz produkty w Twoim magazynie i uporządkujesz przestrzeń!

Krok 1

Zeskanuj produkt, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się jego lokalizacja w magazynie. Skorzystaj z funkcji blokady lokalizacji, aby przypisać do danej półki wyłącznie jeden typ produktów.

Krok 2

Zeskanuj lokalizację, w jakiej chcesz umieścić produkt.

Krok 3

Zeskanuj produkt lub ręcznie wpisz liczbę produktów, które mają być przypisane do danej lokalizacji.

Krok 4

Zeskanuj lokalizację, aby potwierdzić proces rozlokowania produktów.

Możesz również wprowadzić ręcznie towar, opisując go i stwarzając samodzielnie bazę produktów. Jest to opcja, którą możesz wykorzystać np. gdy przyjmujesz towar pozbawiony kodów kreskowych. W Sellasist wygenerujesz samodzielnie kod, którym oznaczysz produkt lub koszyk dla niego.

Blokada lokalizacji

Aplikacja umożliwia zablokowanie danej lokalizacji wyłącznie dla produktu o danym kodzie kreskowym. W ten sposób możesz dostosować magazyn wedle własnych potrzeb. Z chęcią pomożemy Ci w organizacji przestrzeni magazynowej.

Wykorzystaj Sellasist WMS w Twojej firmie!

Kilkukrotnie przyspiesz obsługę zamówień, dzięki prawidłowemu rozlokowaniu produktów z pomocą naszej aplikacji do zarządzania magazynem. Twoi pracownicy bez problemu obsłużą zamówienia spływające od oczekujących klientów skanując kolektorem, skanerem, a nawet aparatem smartfonu kody kreskowe produktów z danych zamówień.

Produkty bez kodów kreskowych

Wykorzystanie Sellasist WMS do obsługi produktów bez kodów kreskowych ułatwi późniejsze zarządzanie procesami magazynowymi. Twoi pracownicy mogą samodzielnie wygenerować kody kreskowe obsługiwane przez naszą aplikację i w trybie rozlokowania umieścić produkty w magazynie oraz edytować ich szczegóły. W przypadku identycznych produktów, które nie mogą być pojedynczo oznaczone kodem kreskowym możesz wykorzystać kontenerki lub inną przestrzeń i na niej umieścić kod kreskowy produktu. 

Stwórz magazyn z Sellasist!

Tryb rozlokowania pozwala w prosty sposób kontrolować proces rozmieszczenia towaru w magazynie. Skonfigurujemy aplikację tak, by skutecznie uporządkować i skatalogować produkty. Z nami zoptymalizujesz pracę i umieścisz różnorodne towary o określonej objętości w odpowiednich lokalizacjach. Tym sposobem wielokrotnie przyspieszysz proces rozlokowania towaru, a w aplikacji zostanie utworzona elektroniczna baza z lokalizacją poszczególnych produktów.

Stwórz odpowiedniki regałów i półek,
znajdujących się w Twoim magazynie

Przypisz konkretne produkty w trybie rozlokowania
za pomocą skanera, kolektora bądź smartfona

Pojemność półek magazynowych

Pojemność półek to wartość umowna, pozwalająca na rozlokowanie produktów o różnej objętości. Do jednej lokalizacji może zostać przypisanych wiele produktów. Dzięki ustaleniu pojemności, niemożliwe jest przypisanie zbyt dużej liczby produktów do jednej półki w magazynie.

Magazyn na miarę Twoich potrzeb!

Twój magazyn może przybrać dowolny kształt i wielkość, lokalizacja to umownie wyznaczona przestrzeń w magazynie, która może pełnić na stałe miejsce składowania określonych produktów. Może być to zarówno szafa z szufladami, jak i paleta, na której wygodnie poukładasz ciężkie pudła. System wygeneruje kod kreskowy, by oznaczyć daną lokalizację automatycznie, gdy stworzysz odpowiedni regał w Sellasist.

Wykrywanie nieprawidłowości

Zastosowanie w trybie rozlokowania rozwiązania minimalizują ryzyko pomyłek – system nie pozwoli wykonać nieprawidłowego działania. Gdy przez pomyłkę zeskanujesz za małą lub zbyt dużą ilość przy rozkładaniu towaru na drugiej półce, skaner zasygnalizuje błąd i nie pozwoli na wykonanie dalszych czynności, dopóki nie naprawisz zaistniałego błędu. Natomiast jeśli kompletnie zapomnimy o rozłożeniu danej partii towaru, system wyświetli nam odpowiedni komunikat na ekranie urządzenia.

Ekspresowo rozlokuj produkty w Twoim magazynie!

Automatyzacja pracy magazynierów

Uporządkowana przestrzeń w magazynie

Brak ryzyka pomyłek

Lepsze zagospodarowanie przestrzeni w magazynie

Bezproblemowo zmień lokalizację produktów

Aplikacja do obsługi zamówień i magazynu zapewnia niezwykle szybką i niewymagającą dodatkowych czynności zmianę lokalizacji danego produktu bądź produktów. Wystarczy, że włączysz tryb przesunięć magazynowych w Sellasist WMS i za pomocą skanowania przeorganizujesz magazyn wedle swoich potrzeb. Z Sellasist WMS jesteś w stanie przenieść dowolną liczbę produktów do dowolnej lokalizacji w magazynie.

Wypróbuj Sellasist WMS przez 30 dni za darmo!

Oferujemy pomoc online przy dostosowaniu naszej aplikacji do Twojego magazynu. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów - z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i zaproponujemy innowacyjne rozwiązania dla Twojego magazynu. Możemy również przyjechać do Ciebie i na miejscu zaprezentować działanie naszej aplikacji w praktyce oraz pomóc stworzyć wirtualny magazyn, aby jak najlepiej zoptymalizować pracę w magazynie.

Sprawdź, jakie inne korzyści posiada Sellasist WMS!

Sprawniejsze przyjęcie dostawy

Ustawienie najszybszej ścieżki kompletowania zamówień

Zwiększenie wydajności pracowników

Wykluczenie ewentualnych pomyłek

Natychmiastowa synchronizacja stanów magazynowych

Wielokrotnie szybsze
i prostsze w obsłudze procesy sprzedażowe

Szybki druk dokumentów sprzedażowych dzięki integracji z drukarką fiskalną i e-print

Połączenie z księgowością dzięki integracji z ERP

Inne tryby, które posiada Sellasist WMS

Dzięki zastosowaniu wszystkich trybów oferowanych przez naszą aplikację skonfigurujesz system kompleksowo obsługujący zamówienia w magazynie od początkowej fazy, czyli przyjęcia towaru, aż po fazę końcową, czyli wysyłkę produktu do klienta.
Szybkie przyjmowanie towaru z dostaw na magazyn. Dowiedz się więcej!
Przydzielanie lokalizacji do danego produktu przez jego skanowanie. Dowiedz się więcej!
Optymalizacja trasy zbieracza i zbieranie towaru w trzech trybach. Dowiedz się więcej!
Przygotowanie zamówień do wysyłki przez pakowaczy. Dowiedz się więcej!
Monitorowanie i kontrola zamówień przez koordynatora. Dowiedz się więcej!
Moduł umożliwiający szybkie przyjmowanie zwrotów oraz reklamacji. Dowiedz się więcej!

Sprzedaż w sklepie stacjonarnym, punkcie handlowym lub hurtowni. Dowiedz się więcej!
Szybka ewidencja towaru przy użyciu skanera. Dowiedz się więcej!