Tryb rozlokowania towarów

Tryb rozlokowania to moduł, którego zadaniem jest umieszczenie produktów w magazynie w taki sposób, by maksymalnie przyspieszyć pracę oraz wykorzystać cenną przestrzeń. Dzięki trybowi rozlokowania w bardzo szybki sposób przypiszesz lokalizację dla danego towaru, a system określi wolną przestrzeń na półce magazynowej, którą wykorzystasz na zagospodarowanie dostawy. W szybki sposób przeorganizuj swój magazyn i zautomatyzuj zachodzące w nim procesy - wystarczy, że zeskanujesz daną lokalizację i przypiszesz do niej dany produkt! 

Co zyskasz, korzystając z trybu rozlokowania?

Lepsze zagospodarowanie przestrzeni

Możesz wykorzystać tryb rozlokowania jako narzędzie porządkujące i efektywniej organizujące przestrzeń w magazynie.

Zerowe ryzyko pomyłek

Tryb sygnalizuje o błędach i nieprawidłowościach, np. jeżeli dany produkt posiada taki sam kod EAN, zostanie wyświetlona informacja, że taki produkt już istnieje.

Wielokrotne przyspieszenie i ułatwienie pracy

W trybie rozlokowania rozmieścisz towar w magazynie bez problemu i zaoszczędzisz czas – wystarczy, że nam zaufasz!

Elastyczne i szybkie skanowanie produktów

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możesz skanować kod kreskowy danego produktu skanerem, kolektorem, a nawet smartfonem!

Szybsza realizacja zamówień

Identyczne produkty mogą posiadać różne lokalizacje. Umożliwia to tworzenie jeszcze krótszych tras zbierania podczas kompletacji towaru, niezależnie od wybranej najkorzystniejszej metody zbierania.

Koordynacja rozlokowania produktów

Koordynator widzi, który zalogowany na urządzeniu pracownik obsługuje dane zamówienie, przez co ma pełną kontrolę nad przebiegiem rozlokowania produktów na magazynie.

Szybki proces rozlokowania produktu

Dzięki naszej aplikacji szybko i efektywnie rozlokujesz produkty w Twoim magazynie i uporządkujesz przestrzeń!

1 krok

Zeskanuj lokalizację.

2 krok

Zeskanuj produkt lub ręcznie wpisz ilość produktów, które mają być przypisane do danej lokalizacji.

3 krok

Zeskanuj lokalizację, by potwierdzić proces.

Możesz również wprowadzić ręcznie towar, opisując go i stwarzając samodzielnie bazę produktów. Jest to opcja, którą możesz wykorzystać np. gdy przyjmujesz towar pozbawiony kodów kreskowych. W Sellasist wygenerujesz samodzielnie kod, którym oznaczysz produkt lub koszyk dla niego.

Wykorzystaj Sellasist WMS w Twojej firmie!

Pracownicy bez problemu obsłużą zamówienia spływające od oczekujących klientów skanując kolektorem, skanerem, a nawet aparatem smartfona kody kreskowe produktów z danych zamówień. W trybie rozlokowania produktów zorganizujesz przestrzeń w Twoim magazynie. Obsługuj klientów razem z Sellasist WMS!

Produkty bez kodów kreskowych

W aplikacji, mamy rozwiązanie dla produktów, które nie posiadają kodów kreskowych. Możesz sam wygenerować kody kreskowe i w trybie rozlokowania umieścić produkty na magazynie oraz edytować ich szczegóły. W przypadku identycznych produktów, które nie mogą być pojedynczo oznaczone kodem kreskowym możesz wykorzystać kontenerki lub inną przestrzeń i na niej umieścić kod kreskowy produktu. Taka możliwość ułatwi późniejsze zarządzanie procesami magazynowymi.

Stwórz magazyn z Sellasist!

Tryb rozlokowania pozwala w prosty sposób kontrolować proces rozmieszczenia towaru w magazynie. Skonfigurujemy aplikację tak, by skutecznie uporządkować i skatalogować produkty. Z nami zoptymalizujesz pracę i umieścisz różnorodne towary o określonej objętości w odpowiednich lokalizacjach. Tym sposobem wielokrotnie przyspieszysz proces rozlokowania towaru, a w aplikacji zostanie utworzona elektroniczna baza z lokalizacją poszczególnych produktów.

Stwórz odpowiedniki regałów i półek, znajdujących się w Twoim magazynie

Przypisz konkretne produkty w trybie rozlokowania za pomocą skanera, kolektora bądź smartfona

Magazyn na miarę Twoich potrzeb!

Twój magazyn może przybrać dowolny kształt i wielkość, lokalizacja to umownie wyznaczona przestrzeń w magazynie, która może pełnić na stałe miejsce składowania określonych produktów. Może być to zarówno szafa z szufladami, jak i paleta, na której wygodnie poukładasz ciężkie pudła. System wygeneruje kod kreskowy, by oznaczyć daną lokalizację automatycznie, gdy stworzysz odpowiedni regał w Sellasist.

Pojemność półek magazynowych

Pojemność półek to wartość umowna, pozwalająca na rozlokowanie produktów o różnej objętości. Do jednej lokalizacji może zostać przypisanych wiele produktów. Dzięki ustaleniu pojemności, niemożliwe jest przypisanie zbyt dużej liczby produktów do jednej półki w magazynie.

Blokada lokalizacji

Aplikacja umożliwia zablokowanie danej lokalizacji wyłącznie dla produktu o danym kodzie kreskowym. W ten sposób możesz dostosować magazyn wedle własnych potrzeb. Z chęcią pomożemy Ci w organizacji przestrzeni magazynowej.

Wykrywanie nieprawidłowości

Zastosowanie w trybie rozlokowania rozwiązania minimalizują ryzyko pomyłek - system nie pozwoli wykonać nieprawidłowego działania. Gdy przez pomyłkę zeskanujesz za małą lub zbyt dużą ilość przy rozkładaniu towaru na drugiej półce, skaner zasygnalizuje błąd i nie pozwoli na wykonanie dalszych czynności, dopóki nie naprawisz zaistniałego błędu. Natomiast jeśli kompletnie zapomnimy o rozłożeniu danej partii towaru, system wyświetli nam odpowiedni komunikat na ekranie urządzenia.

Ekspresowo rozlokuj produkty w Twoim magazynie!

Automatyzacja pracy magazynierów

Uporządkowana przestrzeń w magazynie

Zerowe ryzyko pomyłek

Lepsze zagospodarowanie przestrzeni w magazynie

Bezproblemowo zmień lokalizację produktów

Aplikacja do obsługi zamówień i magazynu zapewnia niezwykle szybką i niewymagającą dodatkowych czynności zmianę lokalizacji danego produktu bądź produktów. Wystarczy, że włączysz tryb przesunięć magazynowych w Sellasist WMS i za pomocą skanowania przeorganizujesz magazyn wedle swoich potrzeb. Z Sellasist WMS jesteś w stanie przenieść dowolną liczbę produktów do dowolnej lokalizacji w magazynie.

Darmowe wdrożenie Sellasist i Sellasist WMS!

Oferujemy pomoc online przy dostosowaniu naszej aplikacji do Twojego magazynu. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów - z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i zaproponujemy innowacyjne rozwiązania dla Twojego magazynu. Możemy również przyjechać do Ciebie i na miejscu zaprezentować działanie naszej aplikacji w praktyce oraz pomóc stworzyć wirtualny magazyn, aby jak najlepiej zoptymalizować pracę w magazynie.

Sprawdź, jakie inne korzyści posiada Sellasist WMS!

Sprawniejsze przyjęcie dostawy

Ustawienie najszybszej ścieżki kompletowania zamówień

Zwiększenie wydajności pracowników

Wykluczenie ewentualnych pomyłek

Natychmiastowa synchronizacja stanów magazynowych

Wielokrotnie szybsze i prostsze w obsłudze procesy sprzedażowe

Szybki druk dokumentów sprzedażowych dzięki integracji z drukarką fiskalną i e-print

Połączenie z księgowością dzięki integracji z ERP

Inne tryby, które posiada Sellasist WMS

Dzięki zastosowaniu wszystkich trybów oferowanych przez naszą aplikację skonfigurujesz system kompleksowo obsługujący zamówienia w magazynie od początkowej fazy, czyli przyjęcia towaru, aż po fazę końcową, czyli wysyłkę produktu do klienta.
Szybkie przyjmowanie towaru z dostaw na magazyn. Dowiedz się więcej!
Przydzielanie lokalizacji do danego produktu przez jego skanowanie. Dowiedz się więcej!
Optymalizacja trasy zbieracza i zbieranie towaru w trzech trybach. Dowiedz się więcej!
Przygotowanie zamówień do wysyłki przez pakowaczy. Dowiedz się więcej!
Monitorowanie i kontrola zamówień przez koordynatora. Dowiedz się więcej!
Moduł umożliwiający szybkie przyjmowanie zwrotów oraz reklamacji. Dowiedz się więcej!