Aplikacja do obsługi magazynu i zamówień

Zautomatyzuj pracę w magazynie i zwiększ zyski!

Sellasist WMS to system zarządzania magazynem, który optymalizuje i kontroluje wszystkie procesy z nim związane. Dzięki Sellasist WMS zwiększysz wydajność swojej działalności oraz zrealizujesz zamówienia zdecydowanie szybciej, wygodniej, a przede wszystkim bezomyłkowo. Moduł przystosowany jest do pracy w aplikacji automatyzującej obsługę wysyłek w magazynie od początkowej fazy, czyli przyjęcia towaru, aż po fazę końcową, czyli wysyłkę produktu do klienta.

Zarządzanie zapasami magazynowymi

Trzykrotnie szybsza wysyłka zamówień

Niski próg wejścia pracownika

Jakie korzyści posiada Sellasist WMS?

Prawidłowa lokalizacja produktów w magazynie

Szybka obsługa dostaw
i zamówień

Lepsza i łatwiejsza identyfikacja zasobów

Sprawne kompletowanie zamówień

Redukcja ilości błędów
i pomyłek

Kontrola przepływu towarów i wysyłek

Automatyzacja pracy
w magazynie

Zwiększenie wydajności pracowników

Oszczędność środków na obsługę magazynu

Automatyczny, elektroniczny obieg dokumentów

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie

Lepsza jakość obsługi klientów

Sellasist WMS to skuteczny system zarządzania procesami magazynowymi. Powstał po to, aby usprawnić logistykę firm oraz wprowadzić i utrzymać porządek w magazynie. Jest niezastąpionym wsparciem w przypadku obsługi dużej liczby zamówień lub zamówień wieloelementowych np. z sektora FMCG. 


Zgłoś się do nas, a otrzymasz dostęp do aplikacji przez miesiąc za darmo! Bez żadnych zobowiązań - wystarczy, że wyrazisz chęć korzystania z Sellasist WMS.

Zobacz naszą realizację

Najpierw optymalizuj, a później skaluj

Nasz system pozwoli obsługiwać w sposób lepszy zamówienia, dzięki czemu będziesz mógł efektywniej zarządzać zamówieniami. Aplikacja posiada całkowitą automatyzację i jest w pełni zintegrowana oraz zsynchronizowana z Sellasist. W Sellasist zorganizujesz wirtualny magazyn, który w trybie rozlokowania produktów przeniesiesz na fizyczne półki i regały. Pozwoli to zapamiętać systemowi wyznaczone lokalizacje produktów, aby w późniejszym etapie wyznaczać jak najszybszą ścieżkę zbierania zamówień. W ten sposób przyjęcie dostawy czy inwentaryzacja towarów będą przebiegały znacznie szybciej, wygodniej, a przede wszystkim bezbłędnie. Sellasist WMS stworzony został z myślą o wymagających klientach, którzy potrzebują zaawansowanej, ale prostej w obsłudze technologii wspomagającej pracę w magazynie i obsługę zamówień.

Aplikacja mobilna

Przyjmowanie dostaw

Rozlokowanie towarów

Przesunięcia magazynowe

Zbieranie produktów

Pakowanie zamówień

Drukowanie z chmury

Dynamiczny podgląd zmian

Statystyki pracowników

Moduł reklamacji i zwrotów

Sprzedaż bezpośrednia

Inwentaryzacja magazynu

W Sellasist możemy włączyć jedynie potrzebne Ci funkcje i przystosować je do Twojego biznesu. W ten sposób najlepiej wykorzystasz menadżera do swoich potrzeb. 

Dla kogo jest
Sellasist WMS?

Dla każdego, kto ceni swój czas i pragnie mieć zorganizowany, zautomatyzowany magazyn w swoim przedsiębiorstwie. Sellasist WMS pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić środki, ale przede wszystkim sprawnie i bezbłędnie przeprowadzić wszystkie procesy magazynowe w Twojej firmie. Aplikacja wspomaga zarówno przyjmowanie oraz układanie dostaw w magazynie, realizację zamówień, jak i obsługę posprzedażową klienta. Z jej pomocą możliwa jest również obsługa stacjonarna klienta.

Zobacz naszą realizację

Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa

10 niezależnych trybów
w Sellasist

Wdrożenie na miejscu lub zdalnie

Możliwość indywidualnego dostosowania aplikacji

Stwórz uporządkowany magazyn w Sellasist!

Gospodarka magazynowa to zakładka, która służy do budowania struktury własnego magazynu. Dzięki niej fizyczne regały i półki przeniesiesz do systemu, aby Sellasist mógł przypisać konkretne lokalizacje produktom. Nasz wdrożeniowiec na miejscu lub zdalnie pomoże Ci urządzić przestrzeń, aby jak najbardziej optymalnie rozmieścić produkty w magazynie. Po stworzeniu makiety magazynu w Sellasist zostaną wygenerowane kody kreskowe, które możesz wydrukować i przykleić na fizyczne półki.

Łatwe odnalezienie produktu w magazynie

Automatyczne generowanie kodów kreskowych

Przypisywanie stałych lokalizacji produktom

Utrzymywanie porządku
w magazynie

Przyjęcie i rozlokowanie towarów w magazynie

Tryb przyjęcia dostawy

Aplikacja weryfikuje czy stan magazynowy dostawy jest spójny z dokumentem sprzedażowym oraz pozwala na wprowadzenie produktów do magazynu. Sellasist WMS działa w oparciu o metodę FIFO (First In First Out), czyli księguje rozchód towaru rozpoczynających od tych produktów, które jako pierwsze zostały przyjęte na magazyn. Dzięki temu znamy realny przychód, bowiem system odnotowuje zmienną cenę zakupu, po jakiej kupujemy towar.

Kontrola jakościowa
i ilościowa produktów

Automatyczne tworzenie dokumentu PZ

Obsługa FIFO
i cen zakupu

Tryb rozlokowania towarów

Tryb rozlokowania to tryb, który powstał z myślą o jak najbardziej efektywnym ułożeniu produktów w magazynie, aby maksymalnie wykorzystać cenną przestrzeń. Za pomocą skanera możesz szybko i wygodnie układać asortyment na półkach. Rozwiązanie zostało również przystosowane do obsługi produktów nieposiadających kodów kreskowych. Dzięki zapamiętanym lokalizacjom magazynier wie, gdzie znajduje się konkretny produkt, więc nie musi znać na pamięć ułożenia asortymentu w magazynie. Pozwala to na szybszą obsługę zamówień w okresach wzmożonej sprzedaży i efektywniejszą pracę nowozatrudnionym członkom zespołu.

Przesunięcia magazynowe

W aplikacji znajdziesz narzędzie, które ma ułatwić i usprawnić przenoszenie asortymentu z danej lokalizacji w inne miejsce. Pozwoli Ci to na efektywniejsze zarządzanie na przykład rotującymi produktami, albo towarami sezonowymi. W przygotowywaniu mamy również obsługę kilku magazynów, dzięki któremu będziesz mógł przemieszczać asortyment z jednego magazynu do drugiego. W tym trybie automatycznie zostanie wygenerowany dokument MM z wykazem "przesuniętych” produktów.

Zbieranie i pakowanie zamówień

Tryb zbierania produktów

Tryb zbierania służy do szybszej, wygodniejszej a przede wszystkim bezbłędnej kompletacji zamówień. Aplikacja pokazuje listę produktów z puli wybranych przez Ciebie zamówień wraz z ich lokalizacją, co pozwala na stworzenie optymalnej ścieżki zbierania produktów. Za pomocą kolektora, tabletu bądź smartfona z nakładką zbieracz skanuje pokazane w aplikacji towary. W zależności od specyfiki Twojej branży możesz wybrać jeden z trzech sposobów zbierania produktów.

Produkt po produkcie

Metoda Wave picking jest najbardziej optymalna w przypadku dużej liczby zamówień z jednym produktem lub niedużej różnorodności asortymentu, znajdującego się w magazynie.

Zamówienie po zamówieniu

Batch picking - najwygodniejszy sposób dla małych magazynów z niewielką liczbą zamówień lub w przypadku przeważającej liczby zamówień wieloelementowych.

Hybrydowo

Najbardziej polecana przez Sellasist strategia, która łączy w sobie szybkość zbierania po produktach z prostotą zbierania po zamówieniach.

Optymalizacja pracy w magazynie

Co ważne, aplikacja pokazuje stan magazynowy oraz stan na lokalizacjach. Jeśli wskoczy zamówienie na dany produkt, stan magazynowy automatycznie się zmniejsza, ale stan na lokalizacji pozostaje bez zmian, dopóki zbieracz nie zabierze produktu z półki. Oczywiście system rezerwuje konkretną ilość z zamówień, więc nie pozwala na zabranie produktów, których już nie ma w magazynie, ale widnieją w lokalizacji. W przypadku braku produktu, podczas zbierania zamówień pracownik może wydać odpowiednią dyspozycję obsłudze sklepu, aby skontaktowała się z klientem.

Większa kontrola zamówień

Oszczędność czasu
i środków

Lepsza jakość obsługi klienta

Większa wydajność pracowników

Aktualizacja statusów

Automatyczne powiadomienia

Dynamiczny podgląd zbierania

Priorytetyzacja zamówień

Tryb pakowania zamówień

Zebrane produkty automatycznie trafiają do trybu pakowania, dzięki temu w kolejnej sekcji magazynu może rozpocząć się przygotowanie wysyłki dla klienta. Po zeskanowaniu produktu aplikacja automatycznie znajduje i kojarzy zamówienie, do którego jest on przypisany. Tryb pakowania znacząco przyspiesza proces przygotowania paczki oraz automatyzuje znaczącą część pracy wykonywanej przez personel.

Automatyzacja pracy

Po zeskanowaniu ostatniego towaru z zamówienia automatycznie w ciągu zaledwie kilku sekund zostaje wydrukowany list przewozowy i dokument handlowy. Pakowacz może ustawić wydruk dwóch etykiet, jeśli zamówienie zostanie rozdzielone na dwie przesyłki. Możliwe jest również przygotowywanie oddzielnych stanowisk dla każdego pakowacza i nagranie na kamerę całego procesu pakowania, aby w przypadku zgłoszeń klientów, ułatwić weryfikację procesu reklamacyjnego.

Zarządzanie statusami i powiadomieniami

Statusy zamówień z każdym nowym działaniem są automatycznie aktualizowane i przekazywane obsłudze sklepu oraz klientom, jeśli ustawisz odpowiednie powiadomienie. Z łatwością możesz edytować nazwy statusów w panelu administracyjnym oraz powiązać je w inny sposób z konkretnymi ruchami w systemie. Klient otrzymuje wiadomość o spakowaniu zamówienia wraz z numerem przesyłki i linkiem do śledzenia. Jeśli zamówienie pochodzi z Allegro, informacje o realizacji wraz z numerem przesyłki oraz ewentualną fakturą są przesyłane do serwisu. 

Szybkie pakowanie wysyłek

Dodatkowa weryfikacja zamówienia

Automatyczne drukowanie dokumentów

Proste generowanie etykiet nadawczych

Automatyczne powiadomienia

Link do śledzenia przesyłki

Oddzielne stanowiska
dla pakowaczy

Podgląd i nagrywanie pakowania

Zwroty i reklamacje

Tryb przyjęcia
zwrotów i reklamacji

Moduł Reklamacji w Sellasist pozwala na prowadzenie wygodnej i przejrzystej ewidencji składanych reklamacji do towarów oraz zamówień, jakie reklamować mogą klienci w Twoim sklepie. Po wykupieniu trybu przyjmowania zwrotów, w Sellasist automatycznie odblokuje się cały moduł zarządzania reklamacjami, a wraz z nim funkcjonalny formularz zwrotu, który możesz klientom udostępnić w formie linku i wstawić na stronę sklepu internetowego. Zeskanowanie automatycznie wygenerowanego numeru RMA lub kodu kreskowego z formularza złożonego przez klienta pozwala na przyjęcie produktów, a następnie rozlokowanie ich w magazynie.

Możliwość rozlokowania zwróconych produktów

Zarządzanie statusami zwrotów i reklamacji

Automatyczna aktualizacja stanów magazynowych

Obsługa zwrotów z Allegro

Proste przyjmowanie zwrotów

Szybka i automatyczna obsługa zwrotów

Uporządkowany proces reklamacyjny

Weryfikacja zasadności zwrotu

Inwentaryzacja magazynu

Tryb inwentaryzacji

W prosty sposób przeprowadzisz ewidencję w swoim magazynie - skanując lokalizację i znajdujące się w niej produkty porównasz stan faktyczny, z tym co jest w systemie Sellasist. Tryb inwentaryzacji przygotowany jest pod równoległe przeprowadzanie spisu przez kilka osób naraz w magazynie. Dzięki temu system wymusza dwukrotne sprawdzenie poprawności stanów magazynowych i ulokowania produktów w magazynie. Produkty nieprzypisane do lokalizacji w procesie inwentaryzacji można rozlokować w konkretnym miejscu. Po prawidłowym wykonaniu procesu z Sellasist z łatwością wydrukujesz raport, który dołączysz do dokumentów księgowych.

Szybka kontrola stanów magazynowych

Automatyczny raport
z różnic magazynowych

Możliwość ponownego rozlokowania towarów

Obsługa trybu przez
kilka osób naraz

Bezpośrednia sprzedaż produktów

Tryb sprzedaży bezpośredniej

Tryb pozwala na sprzedaż produktów bezpośrednio w sklepie stacjonarnym, punktach Click & Collect czy hurtowniach. Moduł posiada możliwość dodania produktu z poziomu szybkiej i użytecznej wyszukiwarki, przypisania klienta do zamówienia oraz obsługę drukarki fiskalnej i zwykłej drukarki w celu generowania paragonów i faktur. Pracownik ma możliwość przyznania rabatu po zeskanowaniu produktu oraz wyboru sposobu płatności. Aby rozróżnić zamówienia z odbiorem osobistym, zbieracz w magazynie zostanie poinformowany za pomocą sygnalizacji dźwiękowej o konieczności realizacji konkretnego zamówienia w pierwszej kolejności. W ten sposób Sellasist WMS staje się kompletnym narzędziem do sprzedaży online i offline. 

Sprzedaż stacjonarna
i internetowa

Punkty Click & Collect
oraz hurtownie

Intuicyjna wyszukiwarka produktów

Obsługa rabatów i metod płatności

Wdrożenie Sellasist WMS!

Oferujemy pomoc online przy dostosowaniu naszej aplikacji Sellasist WMS do Twojego magazynu. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów - z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i zaproponujemy innowacyjne rozwiązania dla Twojego magazynu. Możemy również przyjechać do Ciebie i na miejscu zaprezentować działanie naszej aplikacji w praktyce oraz pomóc stworzyć wirtualny magazyn, aby jak najlepiej zoptymalizować pracę w magazynie.


Obsługa wszystkich kanałów sprzedaży

Integracja ze sklepem internetowym

Dropshipping i obsługa hurtowni

Narzędzia automatyzujące sprzedaż