Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?

Chcesz zwiększyć swoją sprzedaż? Współpraca z hurtownią w modelu dropshippingowym jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz powiększyć ofertę produktową swojego sklepu bądź konta Allegro bez inwestowania! Im więcej produktów sprzedajesz tym większa szansa na lepsze konwersje.

Na czym polega dropshipping?

Dropshipping pozwala przekazywać zamówienie Twojego klienta bezpośrednio do realizacji w hurtowni. Tak naprawdę, jedyne co musisz zrobić to wystawić produkt, który posiada interesująca Cię hurtownia. Nie musisz oczywiście robić tego ręcznie! W Sellasist proponujemy integracje z ponad 100 różnych hurtowni, wystarczy wybrać taką, która najbardziej odpowiada Twojej branży i ustalić warunki współpracy. 

Po udanych pertraktacjach dostaniesz dostęp do pliku zawierającego asortyment hurtowni. W tym momencie należy zwrócić się do nas, pisząc na dres biuro@esprzedaz.com. Pomożemy w podłączeniu Twojego Sellasista z hurtownią i imporcie produktów z pliku. Dzięki integracji stany magazynowe oraz wszelkie informacje związane z towarami (nowe produkty czy zdjęcia, zmiany opisów albo cen produktów) będą aktualizowane i synchronizowane automatycznie. To od Ciebie zależy, które produkty zostaną pobrane do sklepu. Możesz im automatycznie zmienić cenę o doliczoną przez siebie marżę oraz ustawić automatyczne doliczanie prowizji Allegro podczas wystawiania ofert. 

Jakie korzyści niesie ze sobą dropshipping?

  • Brak konieczności posiadania magazynu

Nie musisz wcześniej sprowadzać fizycznie towaru do swojego sklepu, aby móc go sprzedawać online.

  • Możliwość rozwinięcia biznesu bez inwestowania dużych środków

Płacisz jedynie za produkty, które zostaną sprzedane przez Twój sklep internetowy.

  • Ograniczenie nakładu pracy niezbędnego do prowadzenia sklepu online

Możesz wybrać hurtownię, która zajmuje się całościową realizacją zamówień – wysyłka do klienta odbywa się bezpośrednio z magazynu hurtowni za pomocą kuriera hurtowni.

  • Niskie koszty magazynowania, wysyłki oraz utrzymania

Wszystkie z wyżej wymienionych kosztów ponosi hurtownia. 

  • Zawsze aktualna, szeroka oferta wszystkich produktów hurtowni

Nie musisz śledzić nowości na rynku Twojej branży, wszystkie produkty, które będą cieszyć się największym zainteresowaniem, pozyska za Ciebie hurtownia.

  • Możliwość podjęcia współpracy z kilkoma hurtowniami

Powiększy to Twoją ofertę sklepu czy Allegro, bez potrzeby zakupu asortymentu.

  • Aktualne ceny i stany magazynowe

Dzięki integracji hurtowni z Sellasist ceny i stany magazynowe produktów są aktualizowane automatycznie i cyklicznie synchronizowane, w zależności od możliwości hurtowni. 

Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?, Blog Sellasist

Jak uniknąć błędów w realizacji zamówień z dropshippingu?

Jeśli obawiasz się błędów związanych z brakami produktów, które mogą powstać w przypadku rzadkich synchronizacji stanów magazynowych, mamy dla Ciebie idealne narzędzie! 

W Sellasist rozwiązaliśmy powszechnie występujący problem wykupienia w podobnym czasie towarów najczęściej rotujących na magazynie, dostępnych w kilku kanałach sprzedaży. W wyniku zgłaszanych potrzeb przez naszych klientów, którzy równolegle do sklepu internetowego posiadają sklepy stacjonarne oraz konto Allegro:

  • zminimalizowaliśmy ryzyko wykupienia produktu dostępnego w hurtowni,
  • zwiększyliśmy możliwość sprzedaży towarów na Allegro.pl,
  • wyeliminowaliśmy możliwość składania zamówień w przypadku braku produktu w hurtowni.

Na czym polegają nasze zmiany?

W edycji szablonu ustawień Allegro dodaliśmy modyfikator stanu magazynowego. Np. wpisując -2 stan magazynowy będzie zawsze pomniejszony o dwie sztuki w stosunku do tego, co znajduje się w bazie Twojej usługi. Uchroni Cię to np. przed ryzykiem wykupienia produktów z hurtowni, która nie oferuje bieżącej synchronizacji stanów magazynowych. Zobacz, jak dodać i skonfigurować szablon ustawień oferty?

Chcąc znaleźć najlepsze rozwiązanie, zmieniliśmy zasadę działania aktualizacji stanów magazynowych za pomocą systemu hurtowni. W systemie hurtowni wykorzystujemy Twoje źródło danych, z którego pobierane są stany magazynowe i na podstawie kodu EAN lub numeru katalogowego produkty są aktualizowane. Główny stan magazynowy produktu w Sellasist jest teraz po każdej zmianie sumowany ze stanem hurtowni. Dlatego po sprzedaży w Twoim sklepie trzech sztuk produktu główny stan magazynowy zmienia się na -3, a stan z systemu hurtowni pozostaje bez zmian, dzięki czemu nie musisz czekać na odświeżenie produktów, które następuje w trakcie synchronizacji np. co godzinę. Funkcja ta wraz z ustaleniem minimalnej liczby produktu potrzebnego do wystawienia oferty, pozwala na automatyczne zamknięcie sprzedaży w przypadku niedoborów w magazynie.

Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?, Blog Sellasist

Sprawdźmy to na przykładzie.

W minimalnym stanie magazynowym wpisujemy 5. W hurtowni jest 10 sztuk kurtki XYZ, więc na naszym koncie Allegro pojawia się 10 sztuk tego produktu. W przypadku pojedynczych sprzedaży 6 sztuk — oferta wygaśnie (warunek 5 szt. nie zostanie spełniony). Jeśli jednak zadzieje się nietypowa sytuacja i jeden klient będzie chciał zamówić od razu 10 kurtek, a w tym samym czasie poprzez inny kanał hurtowni sprzedadzą się 2 sztuki, to wyniknie konflikt. Dlatego, aby automatycznie program nie wystawiał od razu jedynych dostępnych 10 sztuk, tylko zawsze tworzył zapas, można zmodyfikować stan magazynowy poprzez odjęcie od niego tych tzw. 5 sztuk startowych. 

Aktualizacja stanu następuje automatycznie w zakładce produktu „Hurtownie”, co sprawia, że jesteś w stanie zrealizować każde zamówienie w ramach integracji z zewnętrznymi kanałami sprzedaży. Elastyczność ta zdecydowanie zwiększyła możliwości dywersyfikacji sprzedaży i poprawiła komfort pracy, a także wpłynęła pozytywnie na budowanie relacji z klientami indywidualnymi.

Aplikacja do zbierania zamówień

Wprowadziliśmy, w ramach WMS, opcję sprawdzania stanu w hurtowni, gdy produkt jest niedostępny na magazynie. Dzięki niej zbieracz może zeskanować produkt, którego fizycznie nie ma w magazynie, ponieważ sprzedawany jest np. w ramach dropshippingu. W ten sposób możesz wydrukować wspólny dla całego zamówienia paragon fiskalny. Jeśli dropshipping jest dodatkiem do Twojej oferty sklepu internetowego, ta propozycja idealnie się u Ciebie sprawdzi! Opcja w wersji beta „Korzystaj z dostępności produktów u dostawców” jest widoczna w ustawieniach WMS (Administracja → Sellasist WMS).

Nie wiesz, czym jest Sellasist WMS? To aplikacja pozwalająca na szybką i bezbłędną kompletację zamówień. Produkty zbierasz, wykorzystując do tego urządzenie z kamerą. W trybie pakowania po zeskanowaniu wszystkich towarów z zamówienia automatycznie zostaje wydrukowany paragon oraz list przewozowy. Nasi klienci z różnych branż, posiadający sklepy stacjonarne, Allegro i sprzedaż online, dzięki aplikacji WMS przyspieszyli trzykrotnie obsługę wysyłek w swoich magazynach. Z funkcji możesz korzystać bezpłatnie w ramach oprogramowania Sellasist. Dowiedz się więcej.

Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?, Blog Sellasist
5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

3 × pięć =