NewsroomOferty Allegro

Nowy program dla Sprzedających – Allegro Ceny

Nowy program dla Sprzedających – Allegro Ceny

Allegro od 1 lipca startuje z nowym programem promocyjnym dla Sprzedawców – Allegro Ceny. Program ma wesprzeć przedsiębiorców w sprzedaży, dzięki rabatom od ceny oferty, które pokrywa portal. Allegro ogłasza, że dzięki ich projektowi sprzedający może uzyskać atrakcyjniejsze ceny towarów, a przez to lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania i wyższą sprzedaż. W poniższym artykule dowiesz się, na czym polega program Allegro Ceny oraz kto może z niego skorzystać. 

Na czym polega oferta promocyjna?

Allegro Ceny to program, dzięki któremu portal oferuje rabat od kwoty sprzedaży, którą Ty ustawiasz. Wystarczy przystąpić do programu, a portal automatycznie obniża ceny wybranych produktów w niektórych Twoich ofertach. Jeśli Allegro obniży cenę Twojego towaru o 5 zł, kupujący zapłaci 5 zł mniej, ale Ty dostaniesz od portalu pełną kwotę, za jaką wystawiłeś produkt. Wysokość obniżki uwarunkowana jest od poziomu ceny w ofercie oraz cen rynkowych. Prowizję natomiast Allegro.pl obliczy od kwoty, jaka została podana przez sprzedającego w ofercie. 

Serwis zaznacza, że kwalifikacja do obniżki ceny w programie odbywa się co najmniej raz dziennie. Pod uwagę portal bierze ceny rynkowe oraz zainteresowanie kupujących. Co oznacza, że żeby załapać się do programu, należy odnotować wysoka wartość obrotu za ostatnie 30 dni. 

Kto może skorzystać z programu?

Portal włączy 1 lipca automatycznie do programu wszystkich sprzedających posiadających aktywne konto firmowe, którzy spełnią poniższe kryteria:

  • jakość sprzedaży na poziomie co najmniej neutralnym
  • wskaźnik poleceń za ostatnie 12 miesięcy na poziomie co najmniej 98,5%
  • obrót na koncie w okresie styczeń-maj 2021: minimum 25 tysięcy

Oznacza to, że Allegro jak zwykle bonifikuje przedsiębiorców dbających o jakość swoich usług. Aby oferta została objęta obniżką, należy ustawić jak najniższą cenę produktu oraz powiązać ofertę z produktem / uzupełnić kod EAN produktu w formularzu. Tak, aby serwis mógł z łatwością sprawdzić ceny rynkowe towaru. Warto także zadbać o korzystne ceny dostaw oraz krótki czas dostawy.

O rozpoczęciu i zakończeniu obniżki sprzedający zostanie poinformowany mailowo oraz odpowiednim komunikatem w zakładce Moje oferty. Jeśli nie chcesz brać udziału w programie, możesz samodzielnie wykluczyć oferty lub swoje konto z Allegro Ceny. 

Wychodząc naprzeciw zmianom, wkrótce naszym klientom udostępnimy możliwość sprawdzenia cen na Allegro. Sprzedający będzie widział minimalną, średnią oraz maksymalną kwotę za dany produkt, jaką można znaleźć w serwisie. 

5/5 - (5 votes)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

jedenaście − trzy =