Gotowe rozwiązaniaOferty Allegro

Podsumowanie Allegro Biznes – platformy sprzedażowej i zakupowej dla firm

Podsumowanie Allegro Biznes – platformy sprzedażowej i zakupowej dla firm

Minęły trzy miesiące, odkąd Allegro ruszyło z nową platformą sprzedażową skierowaną do klientów B2B – Allegro Biznes. To największe środowisko w Polsce dla firm, gdzie mogą kupować produkty do dalszej odsprzedaży oraz wystawiać swoje oferty w cenach hurtowych. W poniższym artykule przekażemy krótkie podsumowanie działalności giganta. 

Jak Allegro Biznes zachęciło klientów do korzystania z platformy?

Na Allegro Biznes w ciągu tak krótkiego czasu jest już ponad 175 milionów ofert do wyboru. Platforma jest idealnym miejscem zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorców, dla których warunki panujące w handlu tradycyjnym są kosztowne oraz trudne do przyjęcia. Głównie dlatego, że Allegro oferuje bezpłatną platformę na bazie konsumenckiej, na której większość małych firm od dawna działa. Co sprawia, że poruszanie się w przestrzeni bussiness-to-bussiness jest dla nich łatwiejsze. Start giganta również był ułatwiony, ponieważ znaczna część ofert dostępnych na Allegro przed startem serwisu B2B zakładała opcję wystawienia faktury. Ponadto platforma wykorzystała fakt, że 1 na 4 firmy w Polsce robi zakupy przynajmniej raz w miesiącu na Allegro.

Podsumowanie Allegro Biznes – platformy sprzedażowej i zakupowej dla firm, Blog Sellasist
Źródło: Allegro

Odroczone płatności przyciągnęły przedsiębiorców

Opcja odroczonych płatności okazała się strzałem w dziesiątkę. Statystyki pokazują, że średnia wartość takich zamówień jest nawet 10 razy większa niż standardowe zakupy firmowe realizowane do tej pory. Co więcej, zaledwie po kilku dniach funkcjonowania Allegro Biznes, platforma już zaobserwowała klientów powracających, którzy dokonali więcej niż jednego zakupu z opcją odroczonej płatności. Uregulować fakturę za zakupy można w ciągu trzech tygodni (w promocji – bez żadnych dodatkowych kosztów!), a nawet 60 dni – co jest dwa razy dłuższą ofertą niż większość dostępnych na rynku. Korzystniejsze terminy niż 30-dniowe wymagają zazwyczaj dodatkowych negocjacji bądź długotrwałej znajomości z dostawcą. 

Jakby tego było mało, sprzedający otrzymuje pieniądze od razu – to chyba największa zaleta tej opcji! Ponadto, Allegro reklamuje, że jego oferta jest sześciokrotnie tańsza niż u konkurencji. Platforma oferuje odroczone płatności za 0,5%, standardowym progiem jest zazwyczaj 3%. Aby skorzystać z rozwiązania, wystarczy zostać pozytywnie zweryfikowanym przez system. 

Korzystne zniżki dla firm

Ponad 40 mln ofert obejmuje zniżki i rabaty hurtowe. Allegro udostępniło narzędzia dedykowane sprzedaży B2B, które są dostępne tylko dla kupujących przedsiębiorców. Dzięki nim zwłaszcza małe firmy są w stanie zaoszczędzić ponad 10% na zakupie artykułów biurowych, pakowych lub materiałów niezbędnych pracownikom do wykonywania swoich obowiązków (w przypadku salonu kosmetycznego mogą to być np. pilniki, lakiery, cążki i ręczniki jednorazowe). Poniższa infografika obrazuje wyliczenia Allegro, ile przeciętnie mogą zaoszczędzić przedsiębiorcy.

Podsumowanie Allegro Biznes – platformy sprzedażowej i zakupowej dla firm, Blog Sellasist
Źródło: Allegro

Rozwiązania Sellasist dla korzystających z platformy B2B

Sellingo i Sellasist wdrążyło powyższe rozwiązania, dzięki czemu z poziomu sklepu internetowego możliwe jest ustalenie cen dla firm. Z panelu sklepu internetowego dostępne są dwa narzędzia:

  • Obsługa cenników hurtowych Allegro

W cenniku hurtowym samodzielnie ustalisz progi rabatowe dla dużych zamówień. Im więcej sztuk danego produktu klient kupi, tym wyższy rabat może otrzymać od Ciebie. Ty decydujesz jak przyciągnąć Kupującego do siebie! Cennik hurtowy dodasz z poziomu Sellingo i przypniesz go do ofert, które Cię interesują. 

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

  • Zaproponuj rabat na duże zamówienia

Zniżki ustalisz także na cały koszyk, przy zakupie za określona przez Ciebie kwotę. Samodzielnie określasz wysokości i progi, od których obowiązują rabaty. Zniżki łączą się z innymi promocjami, np. z cennikiem hurtowym.

Sprawdź, jak ustawić rabaty.

Jest również i promocja na start dla sprzedających, którzy wprowadzą do ofert stawki VAT, ustalą cenniki hurtowe i/lub rabat na duże zamówienia oraz aktywują odroczone płatności dla firm. Obejmuje ona 25% zniżki na prowizje od sprzedaży oraz oferty w formie miesięcznych rabatów transakcyjnych, 200 darmowych opcji 10-dniowych wyróżnień na liście ofert oraz otrzymanie kwoty odpowiadającej 100% prowizji należnej PragmaGo S.A. z tytułu sprzedaży z Odroczoną płatnością dla firm. 

Podsumowując, jeśli jesteś przedsiębiorcą, z pewnością odniesiesz korzyści, zakładając konto firmowe i kupując bądź sprzedając w serwisie B2B. 

Nie wiesz jak zacząć przygodę z Allegro?

Cyklicznie prowadzimy webinary dedykowane obsłudze tej platformy. Dołącz do naszego newslettera, aby skorzystać z darmowego szkolenia. O terminie poinformujemy Cię e-mailowo! 

5/5 - (3 votes)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

pięć + trzy =