WMS

10 sposobów na usprawnienie magazynu dzięki Sellasist WMS

10 sposobów na usprawnienie magazynu dzięki Sellasist WMS

Sellasist WMS to kompleksowe oprogramowanie do zarządzania magazynem, które może znacząco poprawić jego wydajność i efektywność. Oto 10 sposobów, w jakie Sellasist WMS może usprawnić Twój magazyn!

3-krotne zwiększenie wydajności procesów magazynowych 

Który ze sprzedawców internetowych nie marzy, aby obsługa magazynu była bezproblemowa, szybka i przebiegała płynnie? Wiemy, że prezentując nasze rozwiązanie możesz sięgnąć po marzenia wdrażając program magazynowy Sellasist WMS do Twojego magazynu. Sellasist WMS automatyzuje wiele procesów magazynowych, takich jak przyjęcie towaru, kompletacja zamówień, wysyłka i inwentaryzacja. Automatyzacja tych procesów pozwala na ich szybsze i dokładniejsze wykonanie, co prowadzi do zwiększenia wydajności magazynu. Wszystko to za pomocą skanera, kolektora lub zwykłego smartfona.

Poprawa dokładności inwentaryzacji

Sellasist WMS umożliwia prowadzenie inwentaryzacji w sposób automatyczny lub półautomatyczny. Automatyczna inwentaryzacja pozwala na szybkie i dokładne zweryfikowanie stanu magazynu, co może pomóc w uniknięciu błędów i strat. Sam proces przebiegnie w sposób bezproblemowy, do przeprowadzenia inwentaryzacji nie będziesz musiał zatrudniać dodatkowego personelu! A jeśli będziesz potrzebował wsparcia – pracownicy w ciągu 15 minut będą gotowi do pracy, ponieważ jedyną umiejętnością, jaką muszą nabyć jest obsługa smartfona lub tabletu. A kto nie potrafi tego robić w dzisiejszych czasach?

Zoptymalizowanie przestrzeni magazynu

Sellasist WMS pozwala na tworzenie wirtualnych map magazynu, które pomagają w optymalizacji jego przestrzeni. Dzięki temu można lepiej wykorzystać dostępną powierzchnię magazynową, co może prowadzić do zmniejszenia kosztów magazynowania. Co więcej, działanie aplikacji bazuje na skanowaniu kodów kreskowych lokalizacji (półek lub palet) i w tym zakresie możesz podjąć się uporządkowania zasobów w magazynie. Jeśli nie – nasza aplikacja jest na tyle elastyczna, że możesz działać na niej również przypisując kody w istniejące miejsca składowania towaru. Ponadto w Sellasist WMS obsłużysz również produkty bez kodów kresowych oraz skonfigurujesz system tak jak chcesz, np. pakując produkty do mobilnej stacji pakowania towaru, gdzie kompleksowo przygotujesz drobne produkty do wysyłki, zbierając je, a później pakując.

Ulepszenie obsługi klienta

Sellasist WMS umożliwia śledzenie zamówień w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybkie i sprawne reagowanie na zmiany. Dzięki temu zapewnisz klientom wyższą jakość obsługi. Oprócz tego zastosowaliśmy automatyzację sortowania zamówień do pakowania w zależności od kolejności podjazdu po paczki z zamówieniami kurierów. W naszej aplikacji zostaną wyświetlone zamówienia w takiej kolejności, aby magazynierzy jak najszybciej przygotowali zamówienie do wysyłki, a jednocześnie dany kurier zabrał jak najwięcej zamówień za jednym razem.

Ułatwienie zarządzania magazynem

Sellasist WMS zapewnia przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika, który ułatwia zarządzanie magazynem. Dzięki temu będziesz lepiej kontrolował wszystkie procesy magazynowe, co może prowadzić do poprawy efektywności. Polecamy urządzenia dotykowe, dzięki którym będzie możliwe płynne obsługiwanie naszej autorskiej aplikacji. Gdy chcesz, aby osoba zbierająca i pakująca towar miała swobodę w obsłudze zamówień i jednocześnie była prowadzona przez aplikację – proponujemy rozwiązanie z nakładkami skanującymi kody kreskowe na palec oraz mobilną stacją pakowania towaru z przypiętym do niej tabletem. Zapraszamy do kontaktu w celu zaprezentowania pełnych możliwości naszego systemu.

Zwiększenie bezpieczeństwa magazynu

Sellasist WMS umożliwia stosowanie różnych systemów zabezpieczeń, takich jak kontrola dostępu do systemu (możliwość przyznania ograniczonego dostępu dla pracowników), czy monitoring wizyjny. Warto wspomnieć o nagraniach z procesu pakowania, które służą w razie wpadki firmy kurierskiej i mogą posłużyć jako dowód, że towar został w prawidłowy sposób spakowany. W Sellasist wyświetlą się logi czynności, które w jasny sposób określają osobę, proces i dokładną datę wykonania danej czynności. Jest to bardzo pomocne i pozwala bez dodatkowego nakładu pracy kontrolować procesy magazynowe. 

Łatwe dostosowanie do potrzeb magazynu

Sellasist WMS jest oprogramowaniem modułowym, które można dostosować do indywidualnych potrzeb magazynu. Dzięki temu można wybrać tylko te funkcje, które są niezbędne, co może prowadzić do zmniejszenia kosztów zakupu i utrzymania oprogramowania.

Pakowanie i zbieranie – na początek możesz zastosować dwa tryby, które pomogą Ci znacznie szybciej prowadzić magazyn, dzięki skanowaniu produktów przez zbieraczy i automatycznej zmianie statusu z wydrukiem dokumentów sprzedażowych i etykiety przy pakowaniu. Niewątpliwie zastosowanie akcji automatycznych w obsłudze wielkopowierzchniowego magazynu to istotny element wpływający na sukces na rynku e-commerce.

Pełna aplikacja Sellasist WMS – dla klientów chcących zautomatyzować wszystkie procesy w magazynie, od procesu 

Możliwość integracji z innymi systemami

Sellasist WMS można zintegrować z innymi systemami informatycznymi, takimi jak system ERP czy system sprzedaży w sklepie internetowym lub marketplace. Dzięki temu, że WMS jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Sellasist, możesz usprawnić przepływ informacji między systemami, co zdecydowanie poprawi komunikację oraz efektywność pracy.

Prostota obsługi Sellasist WMS

Sellasist WMS jest intuicyjny i dzięki elastycznej konfiguracji po stronie oprogramowania Sellasist możesz dostosować aplikację do Twojego magazynu. Dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownicy mogą bez problemów rozpocząć pracę z użyciem kolektora lub smartfona – użytkowanie aplikacji do obsługi magazynu i zamówień podczas włączonych trybów jest proste i nie wymaga wielogodzinnych szkoleń. Spowoduje to, że w okresach pików sprzedażowych będziesz mógł oddelegować więcej pracowników do magazynu lub zatrudnić nowych tymczasowych pracowników, aby obsługiwać zamówienia. Zrobisz to szybko i sprawnie. 

Pamiętaj, że gdy pracujesz z użyciem Sellasist WMS nie jest Ci potrzebny sztab pracowników, gdyż aplikacja przede wszystkim czyni pracę magazyniera bardziej efektywną. Pracownik nie musi nadwyrężać się fizycznie i robić kilkadziesiąt kilometrów dziennie przez nieokreśloną ścieżkę zbierania towaru w magazynie. Z pomocą aplikacji wydajność Twoich pracowników znacznie wzrośnie, a oni nie będą wyczerpani po pracy!

Dostępność wsparcia technicznego

Sellasist zapewnia dostęp do wsparcia technicznego, które może pomóc w rozwiązywaniu problemów z oprogramowaniem. Niezmiennie prosimy o cierpliwość! Zachęcamy do kontaktu z akredytowanymi Certyfikowanymi Wdrożeniowcami, aby założyć usługę oraz przeprowadzić Państwa przez jej konfigurację.

Spróbuj i Ty!

Wdrożenie Sellasist WMS może przynieść wiele korzyści dla magazynu, takich jak zwiększenie wydajności, poprawa dokładności, usprawnienie obsługi klienta, ułatwienie zarządzania magazynem, zwiększenie bezpieczeństwa i obniżenie kosztów. Zastanów się czy potrzebujesz systemu, który wykona pracę za Ciebie?

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *