Gotowe rozwiązania

Jak szybko przeprowadzić inwentaryzację magazynu?

Szczegółowy raport o stanie firmy jest sporządzany przez Ciebie co roku? Przyspiesz prace inwentaryzacyjne z Sellasist WMS – wykorzystaj naszą aplikację do obsługi zamówień w swoim magazynie!

Czym jest inwentaryzacja?

Inwentaryzacja jest to proces sprawdzenia, czy rzeczywisty stan pasywów i aktywów jednostkowych firmy jest zgodny ze stanem udokumentowanym w księgowości. Remanent jest konieczny, aby w sposób prawidłowy dokonać sprawozdania finansowego. Ostatecznym terminem złożenia raportu o stanie firmy jest ostatni dzień każdego roku obrotowego, który zazwyczaj pokrywa się rokiem kalendarzowym, choć bywają wyjątki. Wtedy niezbędna staje się szybka inwentaryzacja magazynu. Poznaj skuteczną metodę inwentaryzacji, polegającą na skanowaniu produktów.

Istnieje kilka rodzajów inwentaryzacji:

Inwentaryzacja ciągła – przeprowadzana w wielkopowierzchniowych magazynach z dużą ilością towaru. Ten rodzaj inwentaryzacji może trwać cały rok. Chodzi o dostarczenie przedsiębiorcy bieżącej informacji o stanie firmy.

Inwentaryzacja cykliczna – charakteryzuje się tym, że jest prowadzona co jakiś z góry określony okres np. miesiąc, kwartał, rok. Ma na celu skuteczne obliczenie stanów magazynowych.

Inwentaryzacja doraźna – spis z natury, realizowany na potrzeby firmy. Przeprowadzana często ze względu na zmianę właściciela firmy lub orzeczenie o stanie upadłości firmy.

Inwentaryzacja częściowa – stosowana, aby uzupełnić lub zaktualizować pozyskane wcześniej informacje o stanie magazynowym.

Inwentaryzacja kontrolna – zlecana przez policję bądź prokuraturę lub inne organy zewnętrzne w celu wykrycia nieprawidłowości i poznania stanu faktycznego.

Czy jesteś zobowiązany przeprowadzić inwentaryzację?

 • Inwentaryzację ma w obowiązku przeprowadzić każdy przedsiębiorca, który prowadzi księgi rachunkowe – zgodnie z art. 4 i 26. ustawy o rachunkowości.
 • Spółki cywilne, osobowe i prawa handlowego oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w przypadku gdy prowadzą dobrowolnie księgi rachunkowe lub gdy ich przychód wyniesie ponad 1,2 mln euro.

Przyspiesz proces inwentaryzacji z Sellasist WMS

Przyspiesz proces inwentaryzacji z Sellasist WMS

Szybkie przeprowadzenie ewidencji towaru to wyjście naprzeciw Twoim potrzebom. Mamy dla Ciebie narzędzie, dzięki któremu przeprowadzisz remanent szybko i bezbłędnie. Automatyzacja procesu inwentaryzacji pozwala na maksymalne przyspieszenie przeprowadzanych, zazwyczaj pod koniec, roku działań. Prezentujemy Ci naszą autorską aplikację Sellasist WMS w trybie inwentaryzacji magazynu. Przez sprawne skanowanie półek i znajdujących się na nich produktów spis dokonuje się niemal automatycznie – pracownik wyłącznie potwierdza działania aplikacji.

Nie wahaj się – rozpocznij optymalizację pracy z naszą aplikacją do obsługi magazynu i zamówień i rozpocznij proces automatyzacji inwentaryzacji!

Inwentaryzacja krok po kroku!

Jak przebiega proces inwentaryzacji razem z Sellasist WMS?

 1. Pracownik skanuje kod kreskowy lokalizacji w magazynie.
 2. Następnie pracownik skanuje kody kreskowe produktów lub ręcznie wpisuje liczbę produktów  w aplikacji.
 3. Pracownik ponownie skanuje lokalizację, potwierdzając zliczenie towaru.
 4. Wyznaczony pracownik zatwierdza stany zerowe o proces inwentaryzacji w panelu administracyjnym.

Możesz rozpocząć optymalizację inwentaryzacji z aplikacją do obsługi zamówień i magazynu, wykorzystując tryb inwentaryzacji magazynu do uporządkowania przestrzeni i przystosowania jej do pracy z aplikacją. Daj szansę swojemu przedsiębiorstwu na obsługę 3 razy więcej zamówień z Sellasist WMS!

Inwentaryzacja krok po kroku z nowoczesnym systemem Sellasist WMS!

Aplikacja Sellasist WMS w trybie inwentaryzacji magazynu pozwala na:

 • Automatyzację procesów – przesyłanie danych z aplikacji do panelu administracyjnego zastąpi pracę kilku osób.
 • Elastyczne i szybkie skanowanie dokumentów – aplikacja w intuicyjny sposób przeprowadzi magazynierów przez proces skanowania towaru.
 • Równoległe skanowanie produktów przez dowolną liczbę pracowników – natychmiastowa synchronizacja pozwoli na wykorzystanie w pracy dowolnej liczby różnych urządzeń (komputera, skanera, kolektora lub smartfona).
 • Akceptacja stanu zerowego – w sytuacji gdy prodykty nie zostaną zeskanowane przez magazynierów, zostaną one wyświetlone jako pozycje o stanie 0, które wyznaczony pracownik może zaakceptować w panelu administracyjnym.
 • Proste generowanie, zatwierdzanie i drukowanie dokumentów inwentaryzacyjnych.
 • Łatwa implikacja Sellasist WMS do warunków Twojego magazynu – aplikacja jest prosta w konfiguracji.

Sprawna obsługa zamówień

Obsługuj zamówienia 3 razy szybciej z Sellasist WMS! Z pomocą naszej aplikacji jesteś w stanie efektywnie zwiększyć pracę w magazynie i w pełni wykorzystać automatyzację procesów. Dzięki natychmiastowej synchronizacji i automatycznemu drukowaniu dokumentów sprzedażowych w Sellasist Cloud Print możesz zoptymalizować pracę personelu oraz wykorzystać nowe technologie w swojej firmie. Nasza oferta jest jedną z najkorzystniejszych ofert na rynku! Wykorzystaj tryby:

Rozpocznij pracę z Sellasist WMS

Skontaktuj się z nami i umów się na prezentację naszego systemu. Oferujemy Ci rozwiązanie przyspieszające procedury inwentaryzacyjne oraz praktyczną aplikację do zarządzania magazynem. Zapraszamy Cię do naszego showroomu na ul. Trawiastej 58 w Warszawie – nasi specjaliści na indywidualnym spotkaniu odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania oraz zaprezentują jak działa Sellasist WMS. Nie zwlekaj – umów się już dziś na spotkanie! 

Rozpocznij pracę z Sellasist WMS

Tylko u nas wdrożenie Sellasist WMS jest bezpłatne – nasz specjalista pomoże skonfigurować Sellasist WMS w Twoim magazynie, niezależnie gdzie prowadzisz działalność.

Wdrożenia Sellasist w Twojej firmie:

Paweł Ciesielski

Napisz wiadomość

lub zadzwoń pod nr 533 474 722

5/5 - (9 votes)

1 comment

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *