Gotowe rozwiązania

Jak szybko przeprowadzić inwentaryzację magazynu?

Szczegółowy raport o stanie firmy jest sporządzany przez Ciebie co roku? Przyspiesz prace inwentaryzacyjne z Sellasist WMS – wykorzystaj naszą aplikację do obsługi zamówień w swoim magazynie!

Czym jest inwentaryzacja?

Inwentaryzacja jest to proces sprawdzenia, czy rzeczywisty stan pasywów i aktywów jednostkowych firmy jest zgodny ze stanem udokumentowanym w księgowości. Remanent jest konieczny, aby w sposób prawidłowy dokonać sprawozdania finansowego. Ostatecznym terminem złożenia raportu o stanie firmy jest ostatni dzień każdego roku obrotowego, który zazwyczaj pokrywa się rokiem kalendarzowym, choć bywają wyjątki.

Istnieje kilka rodzajów inwentaryzacji:

Inwentaryzacja ciągła – przeprowadzana w wielkopowierzchniowych magazynach z dużą ilością towaru. Ten rodzaj inwentaryzacji może trwać cały rok. Chodzi o dostarczenie przedsiębiorcy bieżącej informacji o stanie firmy.

Inwentaryzacja cykliczna – charakteryzuje się tym, że jest prowadzona co jakiś z góry określony okres np. miesiąc, kwartał, rok. Ma na celu skuteczne obliczenie stanów magazynowych.

Inwentaryzacja doraźna – spis z natury, realizowany na potrzeby firmy. Przeprowadzana często ze względu na zmianę właściciela firmy lub orzeczenie o stanie upadłości firmy.

Inwentaryzacja częściowa – stosowana, aby uzupełnić lub zaktualizować pozyskane wcześniej informacje o stanie magazynowym.

Inwentaryzacja kontrolna – zlecana przez policję bądź prokuraturę lub inne organy zewnętrzne w celu wykrycia nieprawidłowości i poznania stanu faktycznego.

Czy jesteś zobowiązany przeprowadzić inwentaryzację?

 • Inwentaryzację ma w obowiązku przeprowadzić każdy przedsiębiorca, który prowadzi księgi rachunkowe – zgodnie z art. 4 i 26. ustawy o rachunkowości.
 • Spółki cywilne, osobowe i prawa handlowego oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w przypadku gdy prowadzą dobrowolnie księgi rachunkowe lub gdy ich przychód wyniesie ponad 1,2 mln euro.

Przyspiesz proces inwentaryzacji z Sellasist WMS

Jak szybko przeprowadzić inwentaryzację magazynu?, Blog Sellasist

Szybkie przeprowadzenie ewidencji towaru to wyjście naprzeciw Twoim potrzebom. Mamy dla Ciebie narzędzie, dzięki któremu przeprowadzisz remanent szybko i bezbłędnie. To nasza autorska aplikacja Sellasist WMS w trybie inwentaryzacji magazynu. Przez sprawne skanowanie półek i znajdujących się na nich produktów spis dokonuje się niemal automatycznie – pracownik wyłącznie potwierdza działania aplikacji.

UWAGA PROMOCJA!

Jeśli włączysz Sellasist WMS w przeciągu najbliższego miesiąca, zyskasz 3 miesiące za darmo. Promocja trwa od 27 grudnia 2022 do 27 stycznia! Nie wahaj się – rozpocznij optymalizację pracy z naszą aplikacją do obsługi magazynu i zamówień. Przeczytaj Regulamin Promocji.

Jak przebiega proces inwentaryzacji razem z Sellasist WMS?

 1. Pracownik skanuje kod kreskowy lokalizacji w magazynie.
 2. Następnie pracownik skanuje kody kreskowe produktów lub ręcznie wpisuje liczbę produktów  w aplikacji.
 3. Pracownik ponownie skanuje lokalizację, potwierdzając zliczenie towaru.
 4. Wyznaczony pracownik zatwierdza stany zerowe o proces inwentaryzacji w panelu administracyjnym.

Możesz rozpocząć pracę z aplikacją do obsługi zamówień i magazynu, wykorzystując tryb inwentaryzacji magazynu do uporządkowania przestrzeni i przystosowania jej do pracy z aplikacją. Daj szansę swojemu przedsiębiorstwu na obsługę 3 razy więcej zamówień z Sellasist WMS!

Jak szybko przeprowadzić inwentaryzację magazynu?, Blog Sellasist

Aplikacja Sellasist WMS w trybie inwentaryzacji magazynu pozwala na:

 • Automatyzację procesów – przesyłanie danych z aplikacji do panelu administracyjnego zastąpi pracę kilku osób.
 • Elastyczne i szybkie skanowanie dokumentów – aplikacja w intuicyjny sposób przeprowadzi magazynierów przez proces skanowania towaru.
 • Równoległe skanowanie produktów przez dowolną liczbę pracowników – natychmiastowa synchronizacja pozwoli na wykorzystanie w pracy dowolnej liczby różnych urządzeń (komputera, skanera, kolektora lub smartfona).
 • Akceptacja stanu zerowego – w sytuacji gdy prodykty nie zostaną zeskanowane przez magazynierów, zostaną one wyświetlone jako pozycje o stanie 0, które wyznaczony pracownik może zaakceptować w panelu administracyjnym.
 • Proste generowanie, zatwierdzanie i drukowanie dokumentów inwentaryzacyjnych.
 • Łatwa implikacja Sellasist WMS do warunków Twojego magazynu – aplikacja jest prosta w konfiguracji.

Sprawna obsługa zamówień

Jak szybko przeprowadzić inwentaryzację magazynu?, Blog Sellasist

Obsługuj zamówienia 3 razy szybciej z Sellasist WMS! Z pomocą naszej aplikacji jesteś w stanie efektywnie zwiększyć pracę w magazynie i w pełni wykorzystać automatyzację procesów. Dzięki natychmiastowej synchronizacji i automatycznemu drukowaniu dokumentów sprzedażowych w Sellasist Cloud Print możesz zoptymalizować pracę personelu oraz wykorzystać nowe technologie w swojej firmie. Nasza oferta jest jedną z najkorzystniejszych ofert na rynku! Wykorzystaj tryby:

Rozpocznij pracę z Sellasist WMS

Skontaktuj się z nami i umów się na prezentację naszego systemu. Zapraszamy Cię do naszego showroomu na ul. Trawiastej 58 w Warszawie – nasi specjaliści na indywidualnym spotkaniu odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania oraz zaprezentują jak działa Sellasist WMS. Nie zwlekaj – umów się już dziś na spotkanie! 

Jak szybko przeprowadzić inwentaryzację magazynu?, Blog Sellasist

Tylko u nas wdrożenie Sellasist WMS jest bezpłatne – nasz specjalista pomoże skonfigurować Sellasist WMS w Twoim magazynie, niezależnie gdzie prowadzisz działalność.

Wdrożenia Sellasist w Twojej firmie:

Paweł Ciesielski

tel. 533 474 722

e-mail: p.ciesielski@esprzedaż.com

5/5 - (8 votes)

1 comment

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *