Gotowe rozwiązaniaNewsroomSkuteczna sprzedaż online

Jak zautomatyzować obsługę wysyłek w magazynie przy pomocy Sellasist WMS?

Jak zautomatyzować obsługę wysyłek w magazynie przy pomocy Sellasist WMS?

Rejestrujesz rosnącą sprzedaż w swoim sklepie internetowym? Masz dużo zamówień, a Twoim pracownikom brakuje czasu na zrealizowanie wszystkich w deklarowanym terminie? Chcesz skrócić czas dostawy, aby przyciągnąć jeszcze większą grupę klientów do siebie?

Sellasist WMS to technologia idealna dla Ciebie! Dzięki niej zrealizujesz zamówienia zdecydowanie szybciej i wygodniej. Zapomnij o ręcznym wpisywaniu i drukowaniu dokumentów. Wszystkie procesy od przyjęcia towaru na magazyn po wysyłkę do klienta wykonasz przy pomocy skanera!

Gwarantujemy, że dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy. 

Dlaczego WMS jest dla Ciebie?

Sellasist WMS to niepowtarzalny system, który powstał po to, aby wielokrotnie przyspieszyć Twoją pracę. Magazynowy system informatyczny obsługuje 3 Tryby, które pomogą Ci w zarządzaniu przepływem towarów w magazynie:

  1. Zbierania
  2. Pakowania
  3. Podglądu Zamówień

Stworzona do niego aplikacja automatyzuje i maksymalnie optymalizuje sposób i czas realizacji zamówień. Do systemu zostają przesłane nowe zamówienia, produkty z nich są segregowane zgodnie z jedną z trzech obranych strategii i zostają wyświetlone użytkownikowi w kolejności zebrania. System (dzięki oznaczeniu regałów i półek na mapie magazynu) układa pracownikowi najszybszą ścieżkę, którą musi pokonać w magazynie, aby zebrać wszystkie produkty z przypisanych do użytkownika zamówień. Dzięki temu Magazynier już nigdy nie wykona zbędnych kroków i niepotrzebnych akcji, które uszczuplają Twój portfel.

Wyobraźmy to sobie w praktyce

Mamy na przykład 20 nowych zamówień rano, a w 10 z nich jest ten sam pluszowy Miś Uszatek. Najpierw zbieracz loguje się za pomocą indywidualnego kodu do aplikacji, w której widzi wszystkie 20 zamówień. Następnie system generuje mu listę produktów do zebrania, w takiej kolejności, w jakiej poukładane są one na półkach. Aplikacja kieruje Zbieracza kolejno we właściwe miejsca, aż stając przy regale z Misiem Uszatkiem, Magazynier bez przeglądania wszystkich zamówień, wie, że należy wziąć od razu 10 sztuk. Taka metoda pracy w magazynie to z angielskiego Wave Picking, czyli zbieranie Produkt po produkcie.

Jakie korzyści posiada Sellasist WMS?

  • Zdecydowanie przyspiesza kompletowanie i pakowanie zamówień
  • Minimalizuje ilość ewentualnych pomyłek
  • Ustawia najszybszą ścieżkę kompletowania zamówień
  • Zwiększa wydajność pracowników
  • Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze
  • Automatyzuje znaczącą ilość procesów
Jak zautomatyzować obsługę wysyłek w magazynie przy pomocy Sellasist WMS?, Blog Sellasist

Nowoczesne rozwiązania od teraz w Twoim magazynie

WMS dysponuje trzema trybami zbierania, wykorzystywanymi w największych magazynach na całym świecie. W zależności od obranej strategii, ilości i wielkości zamówień, asortymentu, jaki sprzedajesz oraz sposobu urządzenia magazynu, możesz zmieniać Tryb w dowolnym momencie. Aplikacja przeorganizuje Twój magazyn i sprawi, że już nigdy nie będziesz chciał pracować inaczej!

Jak zautomatyzować obsługę wysyłek w magazynie przy pomocy Sellasist WMS?, Blog Sellasist

Najszybszy sposób na spakowanie przesyłki

Dlaczego Sellasist WMS pomoże Ci spakować przesyłki błyskawicznie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: automatyzacja programu oraz wgrany moduł bezprzewodowego drukowania printserver sprawiają, że obsługa zamówień jest szybka i przyjemna. Wystarczy zeskanować dowolny zebrany produkt z koszyka, aby system automatycznie znalazł zamówienie. Następnie, po zeskanowaniu wszystkich towarów z zamówienia automatycznie, w ciągu kilku sekund aplikacja drukuje dokument handlowy wraz z listem przewozowym. Co więcej, klient dostaje również wiadomość o spakowaniu zamówienia wraz z numerem przesyłki i linkiem do śledzenia paczki. Natomiast, jeśli zamówienie pochodzi z Allegro, serwis otrzymuje wszystkie potrzebne informacje. 

Podsumowując, nie ma nic prostszego na rynku niż Sellasist WMS! Każdy poradzi sobie z jego obsługą!

Sellasist WMS jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami

Do pracy z aplikacją możesz użyć dowolnego urządzenia z kamerą lub skanerem. Sellasist WMS współpracuje ze smartfonem, tabletem oraz kolektorem danych. Ponadto działa również na komputerach – system dostosowany jest do pracy z ekranem dotykowym. Co więcej, za pomocą kodu kreskowego, nadanemu każdemu pracownikowi indywidualnie, zalogujesz się do aplikacji. Warto zaznaczyć, że jeśli nie posiadasz kodów EAN, możesz oznaczyć ręcznie produkty jako zebrane i spakowane.

Jak zautomatyzować obsługę wysyłek w magazynie przy pomocy Sellasist WMS?, Blog Sellasist

Tryb Podglądu pozwala śledzić postępy

Tryb Podglądu jest odświeżany na żywo, a to oznacza, że możesz monitorować postęp prac nad zbieraniem i pakowaniem. Zobaczysz dokładnie, które produkty i zamówienia są teraz pakowane lub jaki produkt został właśnie zebrany. Statusy zamówień z każdym nowym działaniem są aktualizowane na bieżąco i przekazywane obsłudze sklepu oraz klientom.

Rozwiązania Systemu WMS pozwolą Ci efektywniej zarządzać procesem realizacji zamówień, a statystyki Zbieraczy i Pakowaczy, dostępne w Sellasist pomogą ustalić system premiowy, który jest najlepszą motywacją do wydajnej pracy. 

Jak włączyć Sellasist WMS?

Na premierę czekają Tryb Przyjęcia i Rozlokowania, które ułatwią przyjmowanie dostaw na magazyn. Wykorzystują one technologię, która definiuje magazyn i wielopoziomowo określa jego przestrzeń. Uwzględniając rzeczywiste wymiary i obciążenia pokazuje magazynierowi odpowiednie miejsce w magazynie do umieszczenia produktów z dostawy. Obecnie specjaliści Sellasist opracowują również Tryby: Przyjęcia Zwrotów i Reklamacji, Remanentu i Sprzedaży Detalicznej.

Na temat dostępności usługi przeczytasz tutaj.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *

five × three =