Sellasist WMS

Zautomatyzuj obsługę wysyłek w magazynie

Sellasist WMS to niepowtarzalny system, który powstał po to, aby wielokrotnie przyspieszyć Twoją pracę. Dzięki Sellasist WMS zrealizujesz zamówienia zdecydowanie szybciej i wygodniej. Moduł przystosowany jest do pracy w aplikacji automatyzującej obsługę wysyłek w magazynie od początkowej fazy, czyli przyjęcia towaru, aż po fazę końcową, czyli wysyłkę produktu do klienta.

 

Zarządzaj przepływem towarów w magazynie:

 

Tryb Zbierania

 

Tryb Pakowania

 

Tryb Podglądu Zamówień

 
 

Kompletuj zamówienia trzy razy szybciej!

Sellasist WMS jest w pełni zintegrowany i zsynchronizowany z oprogramowaniem Twojego sklepu. Posiada też całkowitą automatyzację i wbudowany moduł printserver - Sellasist Cloud Print. Wszystkie procesy od przyjęcia towaru po wysyłkę do klienta wykonasz przy pomocy skanera kodów kreskowych!
 

Zapomnij o ręcznym wpisywaniu i drukowaniu dokumentów

 

Maksymalne usprawnienie procesów magazynowych

 

Zdecydowanie ułatwia kompletowanie i pakowanie zamówień

 

Skraca czas realizacji zamówień

 

Minimalizuje liczbę ewentualnych pomyłek

 

Ustawia najszybszą ścieżkę pracy magazyniera

 

Zwiększa wydajność pracowników

 

Automatycznie zarządza komunikacją

 

Bezprzewodowo drukuje dokumenty

 

Aplikacja dostosowana jest do pracy na każdym urządzeniu

 
 

Jak wygląda obsługa zamówień z Sellasist WMS?

 
 

Kompatybilność modułu

Sellasist WMS współpracuje ze wszystkimi urządzeniami. Aplikację odtworzysz na smartfonie, tablecie albo kolektorze danych. Do skanowania użyjesz kamery, wbudowanej w urządzeniu mobilnym. Aplikacja działa również na komputerach (system dostosowany jest do pracy z ekranem dotykowym). Za pomocą kodu kreskowego, nadanemu każdemu pracownikowi indywidualnie, zalogujesz się do aplikacji. Jeśli nie posiadasz kodów EAN, możesz oznaczyć ręcznie produkty jako zebrane i spakowane.

 

Aplikacja dostosowana do Ciebie

System WMS jest na tyle elastyczny, że możemy skoordynować jego pracę tak, aby przystosować go do Twojego sposobu obsługi procesów magazynowych. Aplikacja dysponuje trzema trybami zbierania, które są wykorzystywane w największych magazynach na całym świecie. Możesz je samodzielnie zmieniać, w zależności od tendencji sprzedażowych, jakie obserwujesz w swoim sklepie internetowym. Akcje możesz dowolnie konfigurować.
 

Tryb zbierania

Tryb zbierania stworzony został tak, aby maksymalnie zoptymalizować czas realizacji zamówienia i zminimalizować liczbę zbędnych ruchów wykonywanych przez pracowników. System, dzięki przejrzystemu oznaczeniu regałów i półek na mapie magazynu, wskazuje Magazynierowi najszybszą drogę zebrania produktów, w jednym z trzech trybów, który sam wybierzesz. Rozwiązania są dostosowane do jednej z trzech strategii, która reorganizuje i usprawnia pracę w magazynie.
System automatycznie dzieli nowe zamówienia na zbiory i w kolejności od najstarszych przesyła je do pracowników na zmianie wg. ustawień. Dzięki aplikacji wyeliminujesz wydruk zbędnych dokumentów, takich jak listy produktów i zamówień. W zależności od obranej strategii, liczby i wielkości zamówień, asortymentu, jaki sprzedajesz oraz sposobu urządzenia magazynu, możesz zmieniać Tryb w dowolnym momencie.
 
 

Tryby zbierania nie tylko przyśpieszają proces kompletowania zamówień, ale i zmniejszają liczbę błędów, które mogą się pojawić w tej fazie. Skaner wibracją i dźwiękiem sygnalizuje wszystkie pomyłki. Aplikacja rezerwuje także produkty z zamówień w lokalizacjach magazynu i nie pozwala ich zebrać przypadkowej osobie. Jeśli brakuje towaru, możesz dodać notatkę do zamówienia i zaznaczyć jego brak. Będzie to jasny sygnał dla obsługi sklepu, aby skontaktowała się z klientem, w celu dokończenia procesu realizacji zamówienia.

Statusy zamówień z każdym nowym działaniem są aktualizowane na bieżąco i przekazywane obsłudze sklepu oraz klientom, jeśli informują o ważnej z jego punktu widzenia zmianie. Z łatwością możesz edytować nazwy statusów w Panelu Administracyjnym oraz powiązać je w inny sposób z konkretnymi ruchami na sklepie. 

 
 

Tryb pakowania

Tryb pakowania pozwala na szybkie, wygodne i bezbłędne nadanie paczki. Po zeskanowaniu zebranego produktu aplikacja automatycznie znajduje i kojarzy zamówienie, do którego jest on przypisany.

 

Po zeskanowaniu ostatniego towaru z zamówienia automatycznie w ciągu zaledwie kilku sekund zostaje wydrukowany list przewozowy i dokument handlowy. Faktura lub paragon mogą także zostać przesłane do klienta w formie elektronicznej. Pakowacz może ustawić wydruk dwóch etykiet, jeśli zamówienie zostanie rozdzielone na dwie przesyłki. 

Proces ten automatycznie zmienia status zamówienia na „Do Wysyłki”. Klient otrzymuje wiadomość o spakowaniu zamówienia wraz z numerem przesyłki i linkiem do śledzenia paczki. Jeśli zamówienie pochodzi z Allegro, informacje o realizacji wraz z numerem przesyłki oraz ewentualną fakturą są przesyłane do serwisu.

 

 

Tryb Podglądu Zamówienia

Tryb Podglądu pozwala śledzić postęp zbierania produktów oraz pakowania zamówień. Jest to widok z podsumowaniem obrazującym wszystkie aktualne prace nad kompletowaniem zamówień, zarówno tych spakowanych, jak i tych będących w toku.

Tryb Podglądu jest odświeżany na żywo, a to oznacza, ze możesz monitorować postęp prac nad zbieraniem i pakowaniem. Zobaczysz dokładnie, które produkty i zamówienia są teraz pakowane lub jaki produkt został właśnie zebrany. Statystyki Zbieraczy i Pakowaczy, dostępne w programie pomogą ustalić system premiowy, który jest najlepszą motywacją do wydajnej pracy.

 

Nowoczesne rozwiązania systemu pozwolą Ci efektywniej zarządzać procesem realizacji zamówień.

Włącz Sellasist WMS, aby cieszyć się funkcjonalnością trzech trybów!

Konfiguracji WMS możesz dokonać samodzielnie przy pomocy naszej instrukcji. Na premierę czekają Tryb Przyjęcia i Rozlokowania, które ułatwią przyjmowanie dostaw na magazyn. Wykorzystywana jest technologia, która definiuje magazyn i wielopoziomowo określa jego przestrzeń. Uwzględniając rzeczywiste wymiary i obciążenia pokazuje magazynierowi odpowiednie miejsce w magazynie do umieszczenia produktów z dostawy. Programiści Sellasist opracowują również Tryby: Przyjęcia Zwrotów i Reklamacji oraz Remanentu i Sprzedaży Detalicznej.